Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:40
Öğle
13:15
İkindi
15:49
Akşam
18:12
Yatsı
19:35

OLMADI SAYIN BAŞKAN BU SEFER OLMADI

Kaynak: Adatavır Haber Ajansı
Yazarlar/Köşe Yazısı
27.10.2020
Yazıyı Yazdır

Uzun zaman oldu köşe yazısı yazmadığım. Neden mi dilimin kemiği yokta ondan.

TGF Başkanı Musa Aydın dün AA'ya bir açıklama yaptı. Başkan açıklamasında, "Tarihi Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşleri için aralık ayını bekliyoruz, eğer ki yapamaz isek seneye (2021) Mayıs ve temmuz aylarında 2 kez yapmak üzere bu açığı gideririz" dedi.

Hayır sayın başkan bu ifade hiç olmadı. Tarihi boyunca aynı yılda 2 defa yapılmamış olan Kırkpınar Güreşlerini, siz ben yapacağım diyerek yoksa tarihe mi geçmek istiyorsunuz?

Sevgili Musa Aydın, sende biliyorsun ki; En son yapılan basın toplantısında Ankara'da size "buraya gelinceye kadar Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin yapılacağına inanmıyordum, ama sizin bu samimiyetiniz güreşleri yapamamanın üzüntüsünün yüzünüzden okunduğunu görünce inanmıştım." demiştim. O günden sonra her yerde "Kırkpınar bu sene yapılacak" diyerek avazım çıktığı kadar bağırmıştım. Maalesef olmadı, olmayacak, olamazda...

Bilim Kuruluna verdiğiniz raporların sonucunu hala bekliyoruz. Sonuç 1 hafta içinde gelecekti. Bırakın 1 haftayı 1,5 ay oldu hala gelmedi.

Ben derim ki; En yakın zamanda, hatta bugün çıkın kameraların karşısına iyi niyetinizle, "arkadaşlar maalesef olmadı, başaramadık sınıfta kaldık" deyin. Ne kendinizi nede yağlı güreş camiasını zor durumda bırakmayın.

Cemil Tekin hiçbir şeye susmaz, kimsede susturamaz

Dün Facebook'ta bir yazı okudum. Sevdiğim güreş antrenörlerinden biri, kıymetli hocam bir yazı yazmış. "Federasyonun basın toplantısına kadar her türlü eleştiriyi yapan yağlı güreş basın kurulu üyeleri, güreş sayfaları yöneticileri toplantıdan sonra neden sustular? İyi arpa mı aldılar" gibi. Sevgili hocam Cemil Tekin'in arpa ile işi olmaz. Cemil Tekin arpa için bu camiaya hizmet etmez. Cemil Tekin hizmetini güreşi ve güreş severleri sevdiği için eder, hemde karşılıksız...

Onun için tekrar üstüne basa basa söylüyorum Cemil Tekin'i satın almaya kimsenin gücü yetmez. Her şeyin bir zamanı var bunu da iyi ayarlamak lazım.

Camiadaki dostlarım haklı çıktılar

Antalya'da bir TV kanalında program yapan kıymetli hocamla bu süreçte yapmış olduğumuz kriterlerde, her defasında kendisine "hocam seninde benim gibi kalemin sert, biraz şu günlerde sakin olalım" dediğimde "ya Cemil hocam sen çok iyi niyetli bir insansın, bu sene güreşler olmaz bunu gör artık demişti." Maalesef haklı çıktı.

Yine güreş sayfalarıyla camiamıza hizmet eden, sayfanın yöneticileri olan 2 kardeşimle de yaptığım sohbetlerde onlarda aynı şeyleri defalarca söyleyerek boşa umutlanmayayıp güreşlerin asla ve yapılamayacağını teknik terimlerle izah etmişti.

Keza aynı şekilde yine güreşin içinden gelmiş, kispet giymiş, şu an bcamiaya benim gibi yağlı güreş basını olarak karşılıksız hizmet eden bir büyüğümde, en başından beri bilimsel ve teknik olarak güreşlerin yapılamayacağını söylemişti.

Evet, maalesef sizler haklı çıktınız. Ben duygusal davrandım, duygularıma yenildim.

Son olarak şunu söylemek istiyorum. Pandemiydi, şuydu, buydu ne olursa olsun "güreşler yapılamayarak" yağlı güreş 10 sene geriye gitmiştir.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın