Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:40
Öğle
13:15
İkindi
15:49
Akşam
18:12
Yatsı
19:35

UMUDUMUZ VAR

Kaynak: Adatavır Haber Ajansı
Yazarlar/Köşe Yazısı
13.12.2021
Yazıyı Yazdır

6 Kasım'da Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığına seçilen Dünya ve Avrupa Şampiyonu, Olimpiyat ikincisi Türkiye Güreş Federasyonu Başkanımız Sayın Şeref Eroğlu ve ekibinden umudumuz var.

Minder güreşinde destanlar yazan başkanımızdan, yağlı güreşten sorumlu as başkanımız yaşayan efsane Ahmet Taşcı ustamızdan umudumuz var. Güreşi güreşçiler yönetecek sözünden umudumuz var. Neredeyse özünden koparılma noktasına gelen yağlı güreşimizin özüne, tarihine, aslına döndürüleceğine umudumuz var. Minder güreşimize sağlanan olanakların, imkânların yağlı güreşimize de sağlanacağına umudumuz var.

Başta Kırkpınar Er Meydanımız olmak üzere Ülkemizin bir çok bölgesindeki er meydanlarımıza, pehlivanlarımıza, seyircimize yakışır düzenlemeler getirileceğine umudumuz var. Alt boylardaki yiğit pehlivanlarımızın yolluk sorunlarına, kispet sorunlarına çözüm bulunacağına umudumuz var.

Haftanın beş günü pehlivanlarımızı bir şehirden bir şehire koşturup helâk eden, sakatlıkların hat safhaya ulaştığı, güreş kalitesinin yarı yarıya düştüğü duruma artık bir düzen geleceğine umudumuz var.

Kırkpınar Er Meydanımız dahil, birçok er meydanında ortalık yerlerde, seyircinin gözleri önünde pehlivanlarımızın soyunma, yıkanma, giyinme görüntü kirliliği sorununa önlemler alınacağından umudumuz var. Minik boydan Başpehlivanlık boyuna kadar er meydanında güreş tutan yigitlerin maçlarının profesyönel bir şekilde şaibeye yer vermeden, hiç bir yiğidin hakkını zai etmeden yönetileceğine umudumuz var.

Büyük paralar ile kurulmuş her türlü imķâna sahip tam donanımlı Ulusal kanalların yanında elinde kendi imkânları ile almış olduğu kamera ile cep telefonu ile kalem kâğıt ile sadece dört beş büyük güreşi değil, Türkiye'nin dört bir yanındaki güreşleri sosyal medya üzerinden 50 binlere, yüz binlere ulaştıran Ata sporumuz yağlı güreşe hizmetkâr olan neferlerin de gereken değeri göreceğine umudumuz var.

Gün doğmadan neler doğar bilinmez. Yarın farklıdır bugünden, adı değişir hiç olmazsa. Dedik ya, adı üstünde umut bu. Belki de bu defa boşa çıkmaz, umutlandığımızla kalmayız.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın