Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:44
Öğle
13:06
İkindi
15:26
Akşam
17:46
Yatsı
19:13

BU BİR BİRLİK ÇAĞRISIDIR!

Kaynak: Adatavır Haber Ajansı
Yazarlar/Köşe Yazısı
30.12.2019
Yazıyı Yazdır

Sevgili okurlarım merhabalar;

Bugünkü yazımda Hendek'e Hendekspor'a değinmek istiyorum. Bölgesel Amatör Lig 9. Grup'ta ilimizi temsil eden ilçemizin takımı Hendekspor'un da içinde bulunduğu lige 1.5 ay gibi bir ara verildi. İlk yarı geride kaldı. Takımımız ikinci yarı hazırlıklarına kendi tesislerinde başladı. Kamp yapacak mı, yapmayacak mı bu konuda bir bilgim yok.

Aldığım bilgilere göre takımın antrenörü Sami Bağdatlı yurt dışındaydı, geldi. Gelir gelmez top başı yapıldı, hatta geçen hafta da yönetim kurulu kulüp başkanı Adil Karabulut başkanlığında eksiksiz olarak toplandı, önemli kararlar alındığını duydum. Transfer, kamp vs. gibi bu konuların neticeleri bu hafta belli olur diye düşünüyorum.

Takıma ilk yarıda gelenler olduğu gibi gidenlerde oldu. Devre arasına girerken de bir kaç isimin gittiğini biliyorum illaki yerlerine adam alınacak, ama adam almak için adam almayalım. İlk devre olduğu gibi de sona kalmayalım.

Aylardır ben dahil Hendekspor hakkında herkes yazıyor çiziyor, şunu söyleyebilirim ki kimse Hendekspor'un başarısız olması için bir şey yazmadı yazmazda...

Hatta şunuda söyleyeyim aylar önceki bir yazımda bazı gerçekleri söyledim diye linç edilmek istendim. Tekrar söylüyorum ben sonradan değil, doğma büyüme Hendekli'yim Hendekspor'luyum. Geçen yıl 3. haftadan itibaren bu takımın içerde dışarda tek bir maçını bile kaçırmadım. Hatta bir çok maçı da gerek Cemil Tekin gerekse Kanal Hendek Facebook sayfaları üzerinden canlı olarak yayınladım, hiç bir beklenti içinde olmadan. Gurbetçi futbolcu kardeşlerimin ailelerini kendi ailemle birlikte ağırladım. Şahsi arabamla dostlarımla deplasmanlara gittim. Yinede giderim gidiyorum da çünkü ben Hendek'liyim Hendekspor'luyum. Benim tek amacım bu takım şampiyon olsun marka değerimiz yükselsin her anlamda Hendek kazansın.

Şimdi gelelim olumlu değilde olumsuz şeyler olursa ne olur? Yani Allah korusun şampiyon olamazsak ne olur? Bu sene ligde kalmış oluruz fakat sonraki sene için işimizin hiçte kolay olmayacağı şimdiden belirginleşmeye başladı. Çünkü Sapancaspor ve Erenlerspor yaptığı transferlerle gümbür gümbür geliyorlar. Seneye kıran kırana Sakarya takımlarının mücadelelerini izleyeceğimiz kesin...

Uzun lafın kısası daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi Belediye Başkanı Sayın Turgut Babaoğlu'nun önderliğinde kulüp başkanı sayın Adil Karabulut'un organizesinde Hendekspor'a yıllarca emek vermiş büyüklerimizin, hocalarımızın, seyircilerimizin katılacağı bir istişare toplantısı yapılmalı, fikir alış verişinde bulunulmalı, kırgınlıkları olan insanların gönlü alınmalıdır.

Ayrıca son olarak şunuda söylemekte fayda var; Bu yıl hizmet anlamında çok büyük fedakarlık göstererek Hendek Tv adıyla sosyal medya üzerinden Hendekspor'un içerde dışarda maçlarını yayınlayan Gürkan Özer kardeşimi eleştirmek yerine takdir etsek nasıl olur? Masa başı haberciliği ile saha, olay yeri haberciliği farklı şeylerdir. Biri lokantada hazır olan yemeği yer, diğeri evde kendi mutfakta emek verir pişirir, pişirdiğini yer.

"Bükemediğin eli öpeceksin" demiş atalarımız...

Anlamlı bir yağlı güreş ile alakalı sözle bugünkü yazımı noktalıyorum.

"Antrenman'da ter dökmeyen, sahada göz yaşı döker.''

Saygılarımla...

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın