Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
03:52
Öğle
13:00
İkindi
16:54
Akşam
20:13
Yatsı
21:50

Yunus Emre İlkokulunda ‘10 Mayıs Sağlık İçin Hareket Et’ Etkinliği

Serdivan Yunus Emre İlkokulu Öğrencileri ‘10 Mayıs Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü’ kapsamında hareket etmenin sağlığımız için önemini vurgulayan farkındalık etkinliği gerçekleştirdiler.

Haberler/GÜNCEL
12.05.2023
Haberi Yazdır
Yunus Emre İlkokulunda ‘10 Mayıs Sağlık İçin Hareket Et’ Etkinliği

Hareket etmenin fiziksel ve ruhsal sağlığın korunmasına, geliştirilmesine ve bulaşıcı olmayan hastalıkların önlenmesine yönelik bilinçlendirme yapmak amacıyla Yunus Emre İlkokulu 3. sınıf öğrencileri öğretmenleri Uğur Çakmak, Gülşen Bölükbaşı ve Durmuş Akbayrak’ın öncülüğünde yürüyüş, ip atlama, top oynama faaliyetlerinde bulunarak kas-iskelet koordinasyonunu geliştiren hareketlerle farkındalık çalışmaları yaptılar.

Öğrencilerin büyük istek ve heyecanla gerçekleştirdiği yürüyüş, hareket, ip atlama, top oynama ve spor hareketleriyle çağımızın hastalıkları arasında yer alan obezite ile mücadele konusunda bilgi düzeyinin artırılması, yeterli ve dengeli beslenme, düzenli fiziksel aktivite alışkanlığının kazanılması amaçlanıyor. Öğrencilere yönelik uygulamalı olarak yapılan bilgilendirme etkinliği sayesinde obezite ve obezite ile ilişkili hastalıkların (kalp-damar, diyabet, tansiyon, kas-iskelet sistemi hastalıkları vb.) görülme sıklığını azaltmak hedefleniyor.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın