Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 35° Adapazarı
Sabah
04:13
Öğle
13:09
İkindi
17:01
Akşam
20:15
Yatsı
21:48

YENİ BİR PROGRAMLA

Kaynak: Adatavır Haber Ajansı
Yazarlar/Köşe Yazısı
16.07.2020
Yazıyı Yazdır

Dün yaşadığımız 15 Temmuz hissiyatının o günkü kadar sıcak olması, Ömer Halis Demir’in adımlarının yüreğimizi yeniden acıtması,  vatan söz konusu olduğunda her şeyin ne kadar taze olduğunu gösteriyor bize.

Her temmuzun on beşi, tarihi acı tekerrür edecek kalbimizde. Allah’ın rahmeti bol olsun. Millet olarak şehitler ve gazilerimize minnettarız.

RADYO TERAPİ

Müjdeli güzel bir haber ile devam etmek istiyorum. Eylül ayından sonra kesintisiz her Salı saat beşte adından anlaşılacağı üzere psikolojinize iyi gelecek bir program ile karşınızda olacağım. İlk programı gerçekleştirdiğimiz Radyo terapinin ikincisi haftaya Salı gerçekleşecek.

Tanıyanlar bilir ki, sayısız seminerler ile bir çok kitleye yaşam kalitesini artıracak bilgileri yaymaya çalıştım. Hem kendimi geliştirdim, hem bilgilerimi paylaşarak  kitleleri geliştirmeye çabaladım.

Radyo terapi,  şehrin en çok dinlenilen Radyosu  Radyo Mega’da  bu amaçla hayata geçti. Kıymetli kardeşim Kaşif İslam Dedecan’ın sunuculuğu ile her hafta sizlere iyi gelecek, kendinize katkı sağlayacağınız bir konu ile karşınızda olacağız.

ANLATACAKLARIM VAR

‘’Biz sadece konuşulanları konuşuyoruz ‘’ sloganıyla çıktığımız Radyo Terapide,  gündemde olan yaşantı içerisinde karşılaştığımız problemleri ele alıp farklı bakış açısı oluşturmaya, sorunları iyileştirmeye çabalayacağız.

Şehrin insanları için kaçırılmaz bir fırsat olan Radyo terapi, her kesimden insanımıza hitap ederek, çıkmazda hissettikleri  yaşantılarında onlara doğru yolu göstermeye çabalayacak yoldaş bir program olacak. Konuşacak, paylaşacak çok şey var değerli okuyucular. Bu yolculuğa beraber çıkalım istiyoruz.

WAYFEİR

Artık pes dedirten, şeytanı bile sollayan kötülüklerden midemiz bulandı.

Avrupa ülkelerinde özellikle mülteci çocuk istismarlarının büyük sorun olduğu dünya topluluklarının yanı sıra, Türkiye’de maalesef ciddi kayıplara sahip. Hatta Wayfeir haberinden sonra TÜİK verilerine baktım merak ederek.

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, Türkiye'de son 9 yılda toplam 104 bin 531 çocuk kayıp. Mülteci çocuk istismarında, çocuk kayıplarında ise Antep maalesef ki illerimiz arasında birinci sırada. Kayıp kız çocukları ise en çok Antalya ilimizden. Gerçekten bölgesel faktörler ile birlikte kayıplar arasında ciddi analizler yapılarak, verilere göre önlemler geliştirilmeli.

Hatta tüm yıllara göre verilere baktığımda Türkiye’de ehemmiyeti giderek artan bir sorun olduğu gözler önünde. Ve Türkiye'de kayıp çocuk' vakalarının 8 yılda 100 bini aştığı söyleniyor. Mesela sadece 2008-2016 yılları arasında 16 ülkenin nüfusundan fazla çocuk kaybolduğu kayıtlara geçmiş.

Bizler kınamaktan başka ne yapabiliriz. Ülkenin politikaları yöneticilerin elinde, toplum için iyileştirici, çocukları koruyacak daha etkin eylem planları bekliyoruz.

Bunun yanında ebeveynler ve duyarlı insanlar olarak,  kendi çocuğumuz olsun yada olmasın tüm çocukları gözeterek koruma altına alalım . Gözümüzden ayırmayalım, daha dikkatli olalım. Onlar adına aldığımız her kararı tekrar tekrar gözden geçirelim.

Küçücük yavrucakların hayatı sahip olduğu ailesinin ve milletimizin elinde …

Önümüzdeki hafta Salı radyo terapide bu konu üzerine daha detaylı konuşmayı vatandaşlık ve mesleki görevi biliyorum.  Buluşmak dileğiyle.

Lütfen duyarlı olalım. Uyanık olalım.

 

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın