Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
03:52
Öğle
13:00
İkindi
16:54
Akşam
20:13
Yatsı
21:50

Yavuz 'Milletimizin Teveccühü ile Cumhurbaşkanımız Tekrar Seçilecek'

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, "İnşallah milletimizin teveccühü ile Cumhurbaşkanımız tekrar seçilecek ve Türkiye emin adımlarla ilerlemeye devam edecek." dedi.

Haberler/GÜNCEL
21.03.2023
Haberi Yazdır
Yavuz 'Milletimizin Teveccühü ile Cumhurbaşkanımız Tekrar Seçilecek'

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 14 Mayıs için hazırladığı seçim takvimi işliyor. Siyasi partilerce cumhurbaşkanı adaylığı için yapılacak başvuru süresi 23 Mart saat 17.00'de dolacak. Bugün ise AK Parti ve MHP gruplarınca aday gösterilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için adaylık başvurusu yapıldı.

Başvuru için AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay YSK'ya gitti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan için adaylık başvurusu yapılmasının ardından konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz "Seçim süreci hızlı bir şekilde işliyor. İşlemler peş peşe yapılıyor. Bunlardan biri de adaylık için başvuru işidir.  Bu kapsamda son günü beklemeden, zaten hiç tereddüt etmediğimiz adayımız için iki parti olarak başvuruda bulunmuş olduk." ifadesini kullandı.

Cumhur İttifakı olarak hiçbir tereddütleri olmadığını belirten Yavuz "En başından beri adayımızın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olduğunu vurguladık. İnşallah milletimizin teveccühü ile Cumhurbaşkanımız tekrar seçilecek ve Türkiye emin adımlarla ilerlemeye devam edecek." dedi.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın