Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:44
Öğle
13:13
İkindi
15:39
Akşam
18:02
Yatsı
19:26
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

Üstün adalet bakan yardımcısı olacak

AK Parti Sakarya Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları Komisyon Başkanı Ayhan Sefer Üstün ‘ün 3

Haberler/YAŞAM
01.01.2013
Haberi Yazdır
Üstün adalet bakan yardımcısı olacak
AK Parti Sakarya Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları Komisyon Başkanı Ayhan Sefer Üstün ‘ün 3. dönem milletvekilliğinin bitmesinin ardından Adalet Bakan yardımcısı olarak görev alma düşüncesinde olduğu ve bunun içinde kulis faaliyetlerine başladığı öne sürülüyor.

Büyükşehir Belediyesi için adaylığını söz konusu olmadığını ifade eden Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, genel siyaset ile ilgili düşüncelerinin olduğunu belirtmişti. Aklındaki hedefi açıklamayan Milletvekili Üstün'ün gönlünde yatan aslan belli oldu. Ayhan Sefer Üstün'e yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre Üstün'ün 3. dönem milletvekilliğinin bitmesinin ardından hükümetin yeni sisteminde Adalet Bakan yardımcısı olarak görev alma düşüncesi olduğu öğrenildi.

BAKAN YARDIMCISI OLMAZSA GENEL MERKEZDE GÖREV

Ayhan Sefer Üstün'ün son dönemde İnsan Hakları Komisyon Başkanı olraka yaptığı çalışmalarda gösterdiği başarıların kendisi için büyük avantaj olduğu konuşulurken siyasi kulislerde ise Ayhan Sefer Üstün'ün önümüzde dönemde Ankara'da kalmasına kesin gözü ile bakılıyor. Kulaktan kulağa yayılan haberlerde Ayhan Sefer Üstün'ün Adalet Bakan Yardımcısı olma şansının yüksek olduğu ve bunun gerçekleşmemesi halinde bile Ak Parti Genel Merkezi'nde rütbeli bir göreve getirileceği ifade ediliyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz dönem milletvekilliğine aday gösterilmeyen Recep Yıldırım da AK Parti Genel Merkezi'nde görevlendirilmişti.


https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın