Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
05:50
Öğle
12:47
İkindi
15:41
Akşam
18:10
Yatsı
19:29

TYB Sakarya'nın Kemal Öztürk söyleşisine büyük ilgi

TYB Sakarya Subesi'nce geçtiğimiz Cuma aksamı Sait Tanış Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen 'Ortak Bir Hayal Kurmak' söyleşisine ilgi büyüktü.

Haberler/GÜNCEL
26.09.2020
Haberi Yazdır
TYB Sakarya'nın Kemal Öztürk söyleşisine büyük ilgi

Şube Başkanı Prof. Dr. Hasan Sağlam''ın başarılı yönetiminde gerçekleşen söyleşide Yazar Kemal Öztürk, yeni yayımlanan kitabı çerçevesinde Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü döneminde arkadaşlarıyla birlikte başardığı değişim ve gelişimin hikâyesini anlattı. Devraldığı günlerde dünyada esamesi okunmayan doksan yıllık kurumu, yaklaşık üç senelik süreçte  dünyanın ilk 8 ajansı arasına nasıl soktuklarını, bunu yaparken yaşadıkları zorlukları ve engellemeleri de belirten Öztürk özetle, 
'Türkiye dışında tek ülkede burosu olmayan, Türkçe dışında hicbir dilde haber yayını yapmayan kurumu, Anadolu'nun kavruk yüzlü çocuklarıyla ortak bir hayal kurarak, ekipce gece gündüz çalışarak, 
ayrıldığımda 75 ülkede bürosu olan, 400 ilde temsilciliği bulunan, 8 dilde haber yayını yapan, 125 ülkenin abone olduğu bir ajans hâline sokmayı başarmıştık. Bu kitabımda bu hayalin hikayesini anlattım. Üstelik hata ve kusurlarımı da yazmaktan çekinmedim' dedi.
Yaklaşık bir saat süren ve büyük bir dikkatle izlenen soylesinin ardından izleyicilerin sorularını cevaplayan Yazar Öztürk, soru cevap bölümünün ardından okurlarına kitaplarını imzaladı. Covit19 Salgını nedeniyle izleyicilerin sosyal mesafe kurallarına oldukça riayet ettigi söyleşi bitimine Yazar Kemal Öztürk, ilk orta ve liseyi okuduğu Adapazarı'ndaki dostlarıyla hasret giderdi.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın