Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:40
Öğle
13:15
İkindi
15:49
Akşam
18:12
Yatsı
19:35

FACEBOOK BANA NE DÜŞÜNÜYORSUN DİYE SORUYOR. SÖYLEYEYİM FACEBOOK. ÇOK DOLUYUM.

Kaynak: Adatavır Haber Ajansı
Yazarlar/Köşe Yazısı
04.09.2020
Yazıyı Yazdır

Uçkurunuza sahip çıkamayacaksanız, 12 yaşındaki çocuğa sarkacak kadar iğrençleştiniz ve nefsinizi terbiye edememişseniz, Ben Tarikat şeyhiyim diye ortalıkta dolanmayacaksınız.

***

Peşinize sürüklediğiniz insanların umutlarıyla, kalbiyle, gönlüyle, imanıyla, irfanıyla oynamayacaksınız.

***

Şimdi ne olacak. Anadolunun bağrında ilmek ilmek işlenen bunca manevi, tasavvufi, irfani müktesebatını bir kez daha heba ettiniz. Saf ve salt Ehli sünnet yolunun yolcusu, tasavvufi geleneklere zarar verdiniz. Dün bu FETÖ eliyle heba edildi, bugün siz tasavvuf adına, tarikat adına heba ettiniz. Bütün irfani kavramların içini boşalttınız.

***

30 yıldır Vaaz kürsülerinde, sınıflarda, amfilerde haykırmıştım.

Eğer bir maneviyat büyüğü bulup ta, kendinize manevi dünyanızı aydınlatmak için rehber edinecekseniz, onun İslama bağlılığını, tavizsiz harama helale dikkat edişlerini test edin. Kur'an-ı Kerime bağlılığını, ahkamıyla amel edişini test edin. Peygamber efendimizin Sünneti seniyyesine tabi oluşunu test edin. Peygamberimizin hayatını hayatında özümseyişini izleyin. Vatanına, milletine, devletine, bayrağına bağlılığını test edin. Zerre kadar bunlarda bir sapma görürseniz o kişi sahtedir!!!! Sahtekardır. Ondan mürşidi kamil olmaz derhal orayı terkedin!!!

Peşinden asla gitmeyin. demiştim!!!. ne de haklıymışım meğer.

***

Hala da haykırıyorum. VE DİYORUM Kİ! İnsanların umutlarıyla oynamayın.

***

İnsanlık fıtraten kendisine örnek olacak kendisine tabi olacağı görsel ve dokunsal canlı örnek arıyor. Bu öğretmenidir, mahallesinin imamıdır, komşusunun çocuğudur, amcasının oğludur, sanatçıdır, futbolcudur, tiyatrocudur, sinemacıdır.... Herkes birini taklit eder, örnek alır ona benzemeye çalışır. Onun gibi olmaya çalışır, kendine rehber edinir. Senin neyini örnek aldı insanlar, senin neyini örnek alacaklar insanlar.

***

Maalesef yine kaybettik, kadın imtihanını, para imtihanını, makam mevki imtihanını....

***

Ben ne diyeceğim şimdi. Ne anlatacağım amfilerde şimdi, ben ne anlatacağım Vaaz kürsülerinde şimdi.

Ben ne diyeceğim. Ahmet Yesevi'yi Mevlanayı, Yunusu, Hacı Bayram Veli'yi, Hacı Bektaş Veli'yi, Akşemseddini, Emir Sultan'ı Hasan Sezayi'yi, Aziz Mahmud Hüdayiyi, Şeyh Şabanı Veli'yi, Hasan Harakani'yi, Tahal Hakkari'yi, Ahmed-i Hani'yi daha isimlerini sayamadığım bu toprakların yetiştirdiği Hak aşıklarını, gönül erlerini, onların Allah sevgisini, Peygamberimize bağlılığını, uğruna çektikleri çilelerini fedakarlıklarını nasıl anlatacağım. Bunların günümüzdeki temsilcilerini nasıl anlatacağım.

HEBA ETTİNİZ EMEKLERİ/MİZİ.

***

Bugün insanlık İslam'ın Güzel Yüzünü hala görememişse,

Bugün Müslümanlar İslamofobia ile karşı karşıya kalıyorsa,

Bugün İslam dendiğinde yüzünü ekşitip "aman kalsın" diyerek yüz çeviriyorsa insanlar, bunda sizin vebaliniz çok büyüktür.

UNUTMAYIN

KIYAMET GÜNÜ sadece iki elimin 10 parmağıyla değil, iki ayağımın 10 parmağıyla da yakanıza yapışacağım.

***

"Keşke bu olayın bir komplo olduğu ortaya çıksa"

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın