Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:44
Öğle
13:06
İkindi
15:26
Akşam
17:46
Yatsı
19:13

Tever'den Üstün'e gönderme: 'Bu mudur dava adamlığı'

Son zamanlarda adı yeni partiyle anılan ve sosyal medyadan AK Parti'ye yönelik eleştirilerde bulunan eski milletvekili Ayhan Sefer Üstün'ü hedef alan AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, "Makam, mevki verince ‘partim, davam’ diyen; vermezken ‘kötü’ diyen, ‘olmaz’ diyen, ‘yanlış’ diyen ve eleştirenler var. Şimdi soruyorum: Bu mudur dava adamlığı? dedi.

Haberler/GÜNCEL
06.05.2019
Haberi Yazdır
Tever'den Üstün'e gönderme: 'Bu mudur dava adamlığı'

AK Parti İl Başkanlığı'nın 71’nci İl Danışma Meclisi Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. AK Parti'nin 71. İl Danışma Meclisi'nde konuşan AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, AK Parti Sakarya eski Milletvekili Ayhan Sefer Üstün'e göndermede bulundu.

Eski Başbakan Ahmet Davutluoğlu'nun parti kuracağı söylentileriyle birlikte zaman zaman sosyal medyadan AK Parti'yi eleştiren paylaşımlar yapan Ayhan Sefer Üstün'ü hedef alan Tever, "Bir yandan bu anlayışa sahip, gece gündüz demeden, beklenti içerisinde olmadan koşturan siz dava adamları, bir yandan da makam mevki verince partim, davam diyen; vermezken kötü diyen, olmaz diyen yanlış diyen ve eleştirenler var. Şimdi soruyorum. Bu mudur dava adamlığı? Dava adamı olmak makamlar ve servetler karşısında nefsini unutmaktır. Dava adamı olmak kuldan değil Allah’tan korkmaktır. Dava adamı olmak tohum olmaktır. Kendisi çürürken bile yerine meyvelerini yetiştirmektir. Dava adamı olmak ölüm meleği geldiği zaman bile “ah davam” diyebilmektir." diye konuştu.

Önerilen Haberler


https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın