Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 32° Adapazarı
Sabah
04:21
Öğle
13:08
İkindi
16:58
Akşam
20:08
Yatsı
21:39

Tekrarlanan İstanbul seçimi İmamoğlu'nun zaferiyle bitti

31 Mart seçimlerinin iptal edilmesinin ardından yapılan seçimde Ekrem İmamoğlu, rakibi Binali Yıldırım'a 777 bin oy fark atarak seçimleri kazandı.

Haberler/SİYASET
23.06.2019
Haberi Yazdır
Tekrarlanan İstanbul seçimi İmamoğlu'nun zaferiyle bitti

İstanbul'da 31 Mart seçimlerinin AK Parti ve YSK kararıyla iptal edilmesinin ardından tekrarlanan seçimin sonuçları an itibariyle belli oldu. Tüm Türkiye'nin takip ettiği İstanbul seçimlerinde sona gelindi.

İMAMOĞLU İKİNCİ KEZ BAŞKAN
İkinci kez sandık başına giden İstanbul seçmeni, tercihini Ekrem İmamoğlu'ndan yana yaptı. İmamoğlu, rakibi Binali Yıldırım'a 777 bin oy fark atarak İBB Başkanı oldu.

YILDIRIM TEŞEKKÜR ETTİ
AK Parti'nin adayı Binali Yıldırım, seçim yenilgisini kabul ederek Ekrem İmamoğlu'nu tebrik etti; İstanbullulara teşekkür etti. Binali Yıldırım'la arasında 700 bin fark olan Ekrem İmamoğlu, ilk açıklamasını da yaptı.

"GERÇEKLERİN ÜZERİNİ ÖRTEREK ASLA GİZLEYEMEZSİNİZ"
İmamoğlu, "Saatleri durdurarak, zamanın akışını asla ve asla önleyemezsiniz. Gerçekleri üzerini örterek asla ve asla gizleyemezsiniz. Bugün sandıklardan hesap pusulasının çıktığını tüm vatandaşlarıma duyurmak isterim.

"İSRAF, KİBİR VE ÖTEKİLEŞTİRME BİTECEK"
Vatandaş yapılan büyük haksızlığın hesabını bir avuç insana kesmiştir. Bu İstanbul'da bir sayfa kapandı, yeni bir sayfa açıldı anlamına gelmiyor. Herkesin yeni bir ortak sayfa açması anlamına geliyor. İstanbul'da artık adalet, eşitlik, hoşgörü olacak. İsraf, şatafat, kibir ve ötekileştirme bitecek." ifadelerini kullandı.

Önerilen Haberler
https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 1
Cahit 23.06.2019 20:39:10
adamin hakki olan mazbatasini elinden alirsaniz böyle farkla kazanir işte.. hayirli olsun