Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 32° Adapazarı
Sabah
04:16
Öğle
13:09
İkindi
17:00
Akşam
20:12
Yatsı
21:44

Spor Kompleksi Şampiyonaya Hazırlanıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salih Koşu ile birlikte, 21 Mayısta yapılacak Türkiye Gençler Basketbol Şampiyonasına hazırlanan 5 bin kişilik Kapalı

Haberler/GÜNCEL
02.05.2013
Haberi Yazdır
Spor Kompleksi Şampiyonaya Hazırlanıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salih Koşu ile birlikte, 21 Mayıs’ta yapılacak Türkiye Gençler Basketbol Şampiyonası’na hazırlanan 5 bin kişilik Kapalı Spor Kompleksi’ni inceledi. Kapalı Spor Kompleksi’nde 7 branş aynı anda spor yapabilecek. Kompleks, modern görünümü ile dikkat çekiyor.

Başkan Toçoğlu inceledi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Serdivan’da inşa edilen 5 bin kişilik Kapalı Spor Kompleksi açılışa hazırlanıyor. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salih Koşu ile birlikte hızla devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Gençler Basketbol Şampiyonası

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Salih Koşu, gerekli çevre düzenleme çalışmalarının hızla tamamlanacağını belirterek, Spor Kompleksi’nin 21 Mayıs’ta yapılacak Türkiye Gençler Basketbol Şampiyonası’na ev sahipliği yapacağını dile getirdi. Koşu, “Serdivan Belediyesi’nin Yazlık Bölgesi’nde 21 dönümlük araziyi İl Müdürlüğümüze devretmesinin ardından çalışmalarına başlanan 5 bin kişilik Kapalı Spor Kompleksi tamamlandı. 21 Mayıs’ta yapılacak Türkiye Gençler Basketbol Şampiyonası finalleri bu komplekste yapılacak. Anadolu Efes, Banvit Karşıyaka, Galatasaray Medical Park, Fenerbahçe Ülker, Beşiktaş gibi büyük takımların katılacağı turnuva için hazırlıklarımız tamamlandı. Uluslararası standartlara uygun ve 7 branşın aynı anda spor yapabileceği 5 bin kişilik Kapalı Spor Kompleksi’nin Sakarya’mızda tamamlanmasından büyük mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Yeni Stadyum

Salih Koşu’dan bilgi aldıktan sonra kısa bir açıklama yapan Başkan Zeki Toçoğlu, “Sakarya’mız her alanda hızlı bir gelişme kaydediyor. Kapalı Spor Kompleksi şehrimize çok yakıştı. Serdivan’da ayrıca çok güzel hizmetler hayata geçiriliyor. Belediye Başkanımız Yusuf Alemdar çok başarılı işlere imza atıyor. Ayrıca Spor Bakanlığı’na devrettiğimiz 65 dönümlük arazi üzerinde de modern bir stat yükselecek. 30 Nisan’da TOKİ ihalesini gerçekleştirdi. Sakarya’mız dev yatırımlarla buluşmayı sürdürecek” ifadelerini kullandı.


https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın