Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:40
Öğle
13:15
İkindi
15:49
Akşam
18:12
Yatsı
19:35
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

Serbes: Hem tarım hem sanayi ile kalkınacağız

Sakarya Ziraat Odası'nı ziyaret eden Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbes, "Parti olarak hedefimiz sorun yaşayan çiftçilerimiz ile aynı masada birlikte çalışarak kalıcı yöntemler ve çözümler oluşturmak olacaktır" dedi.

Haberler/SİYASET
14.02.2020
Haberi Yazdır
Serbes: Hem tarım hem sanayi ile kalkınacağız

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbesin sivil toplum kuruluşlarına yönelik ziyaretleri devam ediyor. Serbesin bu seferki durağı Sakarya Ziraat Odası oldu. Gelecek Partili heyeti oda başkanı Ercan Ateş karşıladı. Ziyarette Sakaryanın tarım ve sanayi potansiyeli masaya yatırıldı. 

TARIMA ÖNEM VERİYORUZ
Başkan Ender Serbesin odaya yaptığı ziyaretinde; Gelecek Partisi Seçim ve Hukuk İşleri Başkanı Ayhan Sefer Üstün, Parti Yönetim Kurulu üyesi Nuray Sağıroğlu, Uğur Kanat ve Fatih Küçük eşlik etti. Gelecek Partisinin tarıma büyük önem verdiğine işaret eden Üstün, Sakaryanın hem sanayi hem de tarımla büyüyebilen yapısının olduğunu kaydetti.

ÜRETİCİ MALİYETİ YÜKSELDİ
Son yıllardaki yanlış tarım politikaları yüzünden çiftçilerin tarlalarını ekemez hale geldiğini kaydeden İl Başkanı Ender Serbes ise, Bu politikalardan elbette Sakarya çiftçisi ve üreticisi de etkileniyor. Üreticilerimizin maliyeti astronomik oranda arttı. Üreticimiz çaresizlik içinde kalıcı ve etkin tarım politikalarının yürülüğe girmesini bekliyor. Parti olarak hedefimiz sorun yaşayan çiftçilerimiz ile aynı masada birlikte çalışarak kalıcı yöntemler ve çözümler oluşturmak olacaktır.” dedi.

ÇİFTÇİYİ RAHATLATACAĞIZ
Gelecek Partisinin ana hedeflerinden birisi çiftçimizin üretim maliyetlerini düşürmektir diyen Serbes, Yem, gübre, tohum, mazot ve diğer girdiler çiftçimizin tarlasını ekip kâr edebileceği oranlara getirilecektir. Tabi tüm bunları gerçekleştirirken, tarım topraklarını da koruma eğiliminde olacağız. Sanayi gelişirken, birinci sınıf tarım topraklarını da koruyacağız. Gelecek Partisi, her şehrin potansiyel dinamiklerini göz önünde bulunduran bir çizgide olacaktır” dedi. 

POLİTİKALARA İHTİYAÇ VAR
Gelecek Partisi heyetine ziyaretlerinden ötürü teşekkür eden Sakarya Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş ise, tarıma tüm kesimlerin önem vermesi gerektiğini belirterek, Tarım olmazsa olmazımızdır. Tüm dünya bunun farkında. Tarım toprakları dünyada ve Türkiyede hızla azalıyor, çeşitli nedenlerden dolayı yok oluyor. Daha fazla çalışma, daha fazla tarım politikalarına ihtiyaç var” diye konuştu. 

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın