Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:44
Öğle
13:13
İkindi
15:39
Akşam
18:02
Yatsı
19:26
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

Şehit ve Dul Yetimleri Derneğinden Kazan'a ziyaret

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şube Başkanı Mustafa Çolak Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan’ı makamında ziyaret etti.

Haberler/GÜNCEL
16.03.2018
Haberi Yazdır
Şehit ve Dul Yetimleri Derneğinden Kazan'a ziyaret

Geçtiğimiz ay yapılan seçimler sonucunda Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şube Başkanı olarak seçilen Mustafa Çolak ve beraberinde yönetim kurulu üyeleri Baro Başkanı Av. Zafer Kazan’ı ziyaret etti.

VİCDANİ VAZİFEMİZ

Başkan Kazan göreve gelir gelmez yaptıkları ilk çalışmanın şehit yakınları ve gazilerimiz için olduğunu hatırlatarak: “Yaklaşık üç buçuk yıl önce göreve gelir gelmez şehit yakınları ve gazilerimiz için ne yapabilirizi düşündük. Bu şehrin Barosu olarak yanınızda ve daima destekçiniz olduğunuzu hissettirmek bizim için her şeyden önce vicdani bir vazife idi. Sakarya Barosu olarak görevde bulunduğumuz sürece aynı sorumluluk bilinci ile destek olmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

ANNE BABALARIN YÜREKLERİ YANMASIN

Afrin Zeytin Dalı Harekatı’nın devam ettiği bu günlerde gelen şehit haberleri ile acılarımızın katbekat arttığını ifade eden Başkan Kazan: “Anne babaların yüreklerinin evlat acısıyla yanmadığı mutlu huzurlu bir ülke istiyoruz ve umut ediyoruz ki daha fazla kayıp vermeden harekat başarı ile tamamlanır.” temennisinde bulundu.

Terör ile mücadelenin askeri ve siyasi boyutları olduğuna dikkat çeken Başkan Kazan, huzur ve güven ortamının kalıcı olarak sağlanması için hukukun önemine vurgu yaptı.

DEVLETLERİ DEVLET YAPAN HUKUKTUR

“Yaşadığımız coğrafyaya bir bakın. Hukukun olmadığı ülkelerde kaos var, çaresizlik ve acı var. Suriye ve Irak da bunun örneğidir. Şunu unutmayın devletleri devlet yapan hukuktur. Hukuk sadece hukukçular için değil her daim hayatın içindedir. Ülkemizi seviyoruz ve ne kadar değerli bir coğrafyada yaşadığımızın farkındayız. İşte bu zor şartlarda ülkemizin değerini bilmek hukukun önemini kavramakla mümkün olacak. Biz Sakarya Barosu olarak her fırsatta hukukun nasıl yaşamsal bir kavram olduğuna dikkat çekiyoruz. Yalnız sadece biz hukukçular değil, ülkesini seven her birey aynı tutum içinde olmalı. Ancak bunu sağladığımızda geleceğe güvenle bakacağız.” şeklinde konuşan Başkan Kazan yine hukuk yine adalet dedi.

Nazik ziyaretleri için Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şube Başkanı Mustafa Çolak ve beraberinde yönetim kurulu üyelerine teşekkür eden Başkan Kazan,  yeni görevlerinde başarılar diledi. Mustafa Çolak da Baro Başkanı Av. Zafer Kazan’a Sakarya Barosu olarak şehit yakınları ve gazilere vermiş olduğu destek için teşekkürlerini iletti.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın