Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 31° Adapazarı
Sabah
04:19
Öğle
13:09
İkindi
16:59
Akşam
20:09
Yatsı
21:41

Şehir hastanesi için ihale süreci başladı

Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Sakarya’nın birçok alanda olduğu gibi sağlık alanında da hızla ilerlediğini dile getirerek, bin yataklı şehir hastanesi projesinin Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmasının ardından ihaleye hazırlık sürecinin başladığını kaydetti.

Haberler/GÜNCEL
02.04.2018
Haberi Yazdır
Şehir hastanesi için ihale süreci başladı

AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak ve Karaman Mahalle Muhtarı Mustafa Çalık ile birlikte İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü’yü ziyaret etti. Sakarya’da sağlık alanında önemli hizmetler ve yatırımların hayata geçtiğini dile getiren Milletvekili Üstün, ilimize kazandırılacak olan bin yataklı şehir hastanesi projesinin bakanlıklar nezdinde yapılan görüşmeler sonucu Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandığını dile getirdi.

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Merkez Kampüsü yanında yapımı devam eden 200 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin inşaat sürecini yakından takip ettiklerini kaydeden Üstün “Bin yataklı hastanemizin projesinin Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmasıyla birlikte ihale hazırlık sürecine girildi. Yakın zamanda yeni hastanenin ihalesi yapılır. İnşallah şehrimizin sağlık alanında önemli bir ihtiyacı olan şehir hastanesinin temeli en kısa sürede atılacak. 200 Yataklı Kadın Doğul ve Çocuk Hastalıkları Hastanemizin inşaatının da herkes gibi bizde biran önce bitmesini ve hizmete girmesini istiyoruz. Bu süreci de yakından takip ediyoruz.” dedi.

Sağlık alanında yapılan çalışmalarla ilgili İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü’den bilgi alan Milletvekili Üstün “Yapılan çalışmaları takdirle karşılıyoruz. Aziz Bey’e görevinde başarılar diliyoruz. Birçok alanda olduğu gibi sağlık alanında da Sakarya hızla ilerliyor. Sakarya’nın vekilleri olarak her zaman şehrimizin gelişimi ve ilerlemesi için çaba sarf ettiğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. İlimiz göz kamaştıran bir cazibe merkezi haline gelmiştir. Sakarya’nın gelişim hızı ilerleyen yıllarda çok daha fazla artacak. Bizde istenen ve beklenen bu ilerlemede bir nebze pay sahibiysek ne mutlu bize.” diye konuştu.

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Milletvekili Ayhan Sefer Üstün’e teşekkür ederek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Milletvekili Üstün daha sonra İl Sağlık Müdürü Öğütlü’nün eşliğinde Yenikent Devlet Hastanesi’nde tedavi gören hastaları ziyaret ederek, yeni hizmete giren Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde incelemelerde bulundu.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın