Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
05:31
Öğle
13:11
İkindi
16:35
Akşam
19:16
Yatsı
20:36

SAYIN BAYKAL BEN YAPMADIM DESENE!

Kaynak: Adatavır Haber Ajansı
Yazarlar/Köşe Yazısı
13.03.2023
Yazıyı Yazdır

Evet, uzunca bir süredir siyasetle ilgili bir köşe yazısı yazmamıştım. Zaten her ne kadar gazeteci kimliğine sahip olsak da, siyasetin temiz bir biçimde yapıldığına inanmayarak bu konulardan uzak durmaya çalışıyorum. Fakat bugün uzak duramayacağım. Bugün siyasete girmeyeceğiz de ne zaman gireceğiz diyerek bu yazıyı kaleme alıyorum.

Dün Hendek'te tek konuşulan bir konu vardı; Hendek Devlet Hastanesi Müdürü Gökhan Eygi'nin Hendek Devlet Hastanesi'nden alınarak merkeze çekilmesi olayı. Bu olayı kamuoyu nereden duydu? Hendek Gerçek Haber Sitesinden. Evet, Gazeteci Orhan Topçu bu olayı sitesinde, "Yunus Tever'den Hastane Müdürü Gökhan Eygi'ye Operasyon" başlığı ile yayımlamıştı.

Hendek'in evladı, Hendek'in bir değeri işini layıkıyla yapan, insan ayırdetmeden herkese faydalı herkesçe de takdir edilen bir kardeşimiz siyasete alet edildi.

Peki bu duruma Hendek halkı ne yaptı. Tabii ki sessiz kalmadı. Tıpkı 40 gün önce Doğu Anadolu Bölgesinde, Kahramanmaraş merkezli yaşanılan ve 10 ilimizi kapsayan deprem nedeniyle tek yumruk olan Hendek halkı, bu olayda da sessiz kalmayarak evladına sahip çıktı. Sosyal medya üzerinden partili partisiz herkes aynı ortak bir dille konuştu, paylaşımlar yaptı. İlçemizdeki siyasi partilerin ilçe başkanları tek bir ağızdan Hendek'in evladı Gökhan Eygi'ye sahip çıkarak, "bir an önce bu hatadan dönülmeli" dediler.

Yazdığı yazıları ve yaptığı paylaşımları ile dikkat çeken Cihat Komut da, yazdığı destek yazısıyla Gökhan Eygi'ye sahip çıktı.

Şimdi ben şunu soruyorum: Bu operasyonu denildiği gibi AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever mi yaptı. Yunus Tever yapmış olsa bile, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Av. Hasan Serdar Baykal'a sormadan, "Hendek'ten ciklet bile alamaz ki; Hastane Müdürü Gökhan Eygi'yi görevden alsın" deniliyor. O halde bizim çocuğumuzu o hastanede kim ya da kimler istemedi. Hendek'li neden Hendek'liyi tutmuyor da dışarıdan adam getirme peşinde. Yıllarca Hendek'te, hep bu olaylar mı olacak. AK Parti Eski İlçe Başkanının da hastanede doktor bırakmadığı bu ilçede konuşulmadı mı? Şimdi o zaman konunun muhatablarından olan AK Parti Hendek İlçe Başkanı Av. Hasan Serdar Baykal'a soruyorum: Hendek'in evladı olan Gökhan Eygi'yi, yine Hendek'in bir evladı olan sen mi görevden aldırdın? Yok ben aldırmadım, ben hiçbir kimsenin ekmeğiyle, aşıyla oynamam diyorsan çık adam gibi kamuoyuna açıkla ve yaptığın olayın arkasında dur. Gerçi bunu kendisinden beklememiz biraz hayal gibi olur. Çünkü hatırlayacaksınız ki, Hendek'te içme suyumuza sabotaj yapıldı olayı olmuştu. Bu olayı kamuoyuna kendisinin sosyal medya hesaplarından duyuran da yine aynı isim AK Parti Hendek İlçe Başkanı Av. Hasan Serdar Baykal'dı. O paylaşımını yaptı, sonra aylarca bekledik ki bu olay neyin nesidir diye, kendisinden tek bir açıklama dahi gelmemişti. Yani yine bu konuda da bir açıklama yapmayabilir.

Bir ilçe başkanı, kendisinin üstü olan il başkanına hastane müdürünü görevden alınması için direktif verebiliyorsa hem de seçimlerin arefesinde, o zaman ilde ki o koltukta Tever değil de, Baykal oturmalı. Hatta daha ileri gidiyorum; Milletvekili Adayı da Baykal olmalı. Tever de gelip Hendek'teki Baykal'ın koltuğuna oturmalı. Yakışır mı? Hem de çok güzel yakışır. Şimdiden iki tarafa da hayırlı olsun diyelim o zaman.

Lafın özü şudur. İster Tever olsun, ister Baykal olsun, isterse de Hastane Başhekimi olsun. Kim olursa olsun! Adam gibi Hendek halkının karşısına çıkın şu şu şu sebepten dolayı "ben yaptım" deyin. Eğer ki; susarsanız size gereken cevabı Hendek halkı sandıkta verecektir.

Kalın sağlıcakla...

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın