Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
03:52
Öğle
13:00
İkindi
16:54
Akşam
20:13
Yatsı
21:50

SATSO Üyelerine Geçmiş Dönem Aidat Borçlarında Yapılandırma için Son Tarih Yaklaşıyor

13 Mart ayında yürürlüğe giren borç yapılandırması olarak tanımlanan 7440 sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu” ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı olan Oda/Borsalar’ın Üyelerine de ödeme kolaylığı sağlanmıştı.

Haberler/GÜNCEL
22.05.2023
Haberi Yazdır
SATSO Üyelerine Geçmiş Dönem Aidat Borçlarında Yapılandırma için Son Tarih Yaklaşıyor

TBMM Genel Kurulunda, kamuya olan borçların yapılandırılmasını da içeren kanun kapsamında TOBB’a olan borçlar (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu hükümlerine göre, üyelerin oda ve borsalara olan aidat, navlun hasılatından alınacak oda payları ve borsa tescil ücreti ile oda ve borsaların Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine olan aidat borçları, bunlara ait faiz, gecikme faizi, gecikme zamları) yeniden yapılandırıldı.

Kanun kapsamında Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine de ödeme kolaylığı sağlandı.

Son Başvuru Tarihi 31 Mayıs 2023

7440 sayılı Kanun, üyelerinin SATSO’ya olan 2022 yılı ve öncesine ait geçmiş dönem aidat borçlarını ödemede kolaylık getirmektedir. Kanun ile geçmiş dönem aidat borçlarına isabet eden gecikme zamlarının tamamı af olmakta, sadece anapara ödemesi yapılabilmektedir. Anapara ödemesinde 9 taksite kadar da taksitlendirme imkanı sağlanabilmektedir. Kanundan yararlanmak isteyen SATSO Üyeleri 31 Mayıs 2023 Çarşamba günü saat 17:00’ye kadar SATSO Hizmet Binasına gelerek başvuruda bulunabileceklerdir. 

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın