Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:44
Öğle
13:13
İkindi
15:39
Akşam
18:02
Yatsı
19:26
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

SASİAD 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutladı.

SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Karayaka, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Haberler/GÜNCEL
24.11.2021
Haberi Yazdır
SASİAD 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutladı.

Başkan Karayaka mesajında, İnsanımızı yüksek idealler doğrultusunda yetiştiren ve geleceğimizi büyük bir özveriyle inşa eden öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak, “Bu mukaddes görevi ifa eden fedakar öğretmenlerimize hürmetlerimi sunuyorum.” Dedi.

Karayaka mesajında şunları söyledi:

İçinde bulunduğumuz koşullarda, eğitimin kesintisiz devamlılığını büyük bir özveriyle değişime hızla adapte olabilen, hiçbir öğrencisini geride bırakmamak için olağanüstü çaba gösteren öğretmenlerimize borçluyuz.

Geleceğin güvencesi eğitimde, eğitimin başarısı ise yeni nesilleri yetiştirecek öğretmenlerimizin başarısında. Öğretmenlerimiz her devirde yaşadıkları toplumun âkil insanı, yol göstericisi, millî ve manevi değerlerinin taşıyıcısı konumundadır. Şüphesiz ki ülkemiz; sahibi olduğu bu eşsiz eğitim kahramanlarının, ülkemizin her köşesinde sabırla ve fedakârca görev yapan öğretmenlerimizin omuzları üzerinde yükselmiştir.

Türk gençliğinin ruhen, fikren, ahlâken ve vicdanen iyi yetişmesi; kendisini tüm benliğiyle öğrencisine adayan öğretmenlerden geçmektedir. İnsan yetiştirmeyi, aynı zamanda bir medeniyet inşasından farksız gören şuurla bizlere ve yarının sahiplerine müreffeh istikbalin kapılarını aralatacak yegâne anahtar öğretmenlerimizin elindedir.

Bu duygu ve düşüncelerle Millet Mekteplerinin açıldığı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim seferberliğine “Millet Mektepleri Başöğretmeni” unvanıyla katıldığı bugünde, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tekrar tebrik ediyor; ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum”

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın