Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
03:52
Öğle
13:00
İkindi
16:54
Akşam
20:13
Yatsı
21:50

SASİAD 19 Mayıs'ı kutladı

Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Ali Tamer Birlik, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolasıyla bir mesaj yayımladı. 19 Mayıs’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin müjdesi olduğunu hatırlatan Başkan Birlik ”Millet olarak yapacağımız en büyük yatırım, gençlere yapılan yatırım olacaktır.’’ dedi.

Haberler/GÜNCEL
18.05.2023
Haberi Yazdır
SASİAD 19 Mayıs'ı kutladı

SASİAD Başkanı Birlik’in mesajı şöyle:

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Millî Mücadelemizi başlatmak üzere Samsun'a ayak bastığı günün 104. yılının sevincini ve gururunu yaşıyoruz. 19 Mayıs 1919’da tutuşturulan meşale, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma mücadelemizde, yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. İstiklal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs'ın, Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye gençliğine duyduğu güvenin ve önemin göstergesidir. Büyük sıkıntı ve yokluklar içerisinde verilen çetin mücadele sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençlerimize emanet edilmiştir. Bu anlamda gençlerimiz, bu günlerimizin sigortası, geleceğimizin de teminatıdır.  Geçmişimizden aldığımız güç ve ilhamla hedeflere ilerlerken, en büyük güvencemiz gençlerdir.  Millet olarak yapacağımız en büyük yatırım, gençlere yapılan yatırım olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs 1919’un 104. yıldönümünde; milletimizin Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor; vatanımızı muhteşem bir mücadele sonucunda istilacılardan kurtararak bizlere emanet eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, dava arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın