Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:44
Öğle
13:13
İkindi
15:39
Akşam
18:02
Yatsı
19:26
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

Sapanca’da Lavra İlaçlaması

Sapanca Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, haşerenin en önemli evresi olan larva döneminde ilaçlama çalışmalarına başladı.

Haberler/GÜNCEL
22.04.2021
Haberi Yazdır
Sapanca’da Lavra İlaçlaması

Yaz aylarında vatandaşların haşere problemi yaşamamaları için geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda erken başladıklarını dile getiren yetkililer, tek gayelerinin Sapanca’nın bu yıl haşeresiz bir yaz mevsimi geçirmelerini sağlamak olduğunu söyledi. Lavra döneminin haşereyle mücadelede en önemli evre olduğunu da sözlerine ekleyen Sapanca Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Kazım Şirin, bundan sonra haşerelerin üremelerinin önüne geçmek için üreme alanları olarak bilinen su birikintileri, kuyular, bataklıklar ve inşaat alanları gibi yerlerde sık sık ilaçlama çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti. 

Vatandaşların rahat ve sağlıklı bir yaz geçirmesi için 
Şirin, “Bahar aylarıyla beraber larva ilaçlamasına başladık. Ekiplerimiz her yıl olduğu gibi bu yılda larva ve haşere mücadelesinde Dünya Sağlık Örgütü’nün tavsiye ettiği ilaçları kullanıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz vatandaşların rahat ve sağlıklı bir yaz geçirmesi için çalışmalarına hız vermiş durumda” dedi

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın