https://www.instagram.com/mervekaykisizofficial/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
04:53
Öğle
13:05
İkindi
16:44
Akşam
19:38
Yatsı
21:01

Sapanca’da Hazırlıklar Devam Ediyor

Sapanca Belediyesi yaza hazırlık çalışmalarını sürdürüyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi destek ekipleri, vektörle mücadele çalışmalarını yaprakken ilçede bir yandan ağaç bakım onarımları yapılıyor.

Haberler/GÜNCEL
30.04.2021
Haberi Yazdır
Sapanca’da Hazırlıklar Devam Ediyor

Vektörle Mücadele

Sapanca Belediyesi ekipleri ilçede vatandaşların rahat bir yaz sezonu geçirmesi için vektörele mücadeleye ara vermiyor. İlaçlama ekipleri çok yönlü olarak çalışarak sinek, sivrisinek vb. vektörlerin ürememesi için sorunlu alanlarda ilaçlama yapıyor. Sapanca Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Kazım Şirin, haşerelerin üremelerinin önüne geçmek için üreme alanları olarak bilinen su birikintileri, kuyular, bataklıklar ve inşaat alanları gibi yerlerde sık sık ilaçlama çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. Şirin, “Bu yıl larva ilaçlamasına daha erken başladık ve devam etmekteyiz. Her yıl olduğu gibi bu yılda larva ve haşere mücadelesinde Dünya Sağlık Örgütü’nün tavsiye ettiği ilaçları kullanıyoruz. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz vatandaşların rahat ve sağlıklı bir yaz geçirmesi için çalışmalarına hız vermiş durumda. Bu konuda bize destek olan Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” dedi

Kış aylarında deforme olan ağaçların bakımları yapılıyor

Ekipler ilçe genelinde vektörle mücadelenin yanı sıra ağaç ve süs bitkilerinde peyzaj ve budama çalışmalarını da aksatmıyor. Yeşil alanların daha estetik bir görüntü kazanması için çimlerin biçilmesi, budamaların yapılması ve duvar boyama çalışmalarının devam ettiğini aktaran Müdür Şirin;  “Ülkemizin birçok yerinden ilçemize gelen misafirlerimizi kentimize yakışan bir çehre ile ağırlamak bizlerin görevidir. Kış aylarında deforme olan ağaçların bakımları, mevsimlik yeşil alanların bakımları ekiplerimiz tarafından titizlikle yapılıyor. İnşallah yazı güzel bir çehre ile karşılayacağız” dedi.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın