https://www.instagram.com/mervekaykisizofficial/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
04:53
Öğle
13:05
İkindi
16:44
Akşam
19:38
Yatsı
21:01

SAMİKOP Mobilya İmalatçıları Sanayi Sitesi inşaat çalışmaları başlıyor

SAMİKOP tarafından çalışmalarına Mobilya imalatçıları sanayi sitesi kurma çalışmaları devam ediyor.

Haberler/GÜNCEL
29.07.2020
Haberi Yazdır
SAMİKOP Mobilya İmalatçıları Sanayi Sitesi inşaat çalışmaları başlıyor

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Sakarya Mobilya İmalatçıları Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi SAMİKOP) Yönetim Kurulu  üyelerinin ve sektör temsilcilerinin katılımı ile yapılan toplantıda sanayi sitesi inşaat hafriyat çalışmalarının başlaması kararı alındı.

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan SAMİKOP Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi SUNMAN; 8 Ağustos 2020 tarihinde SATSO’da yapılacak olan genel kuruldan sonra hemen hafriyatın başlayacağı bilgisini vererek geçmişteki sıkıntıların bittiğini icraata başlama zamanı geldiğini vurguladı.

Sakarya Mobilya İmalatçıları Sitesi ile ilgili detaylar hakkında bilgi veren Başkan Sunman, toplam 100.000 m2 inşaat alanı üzerinde yaklaşık 2000 kişi istihdam edileceğini, her biri 600 m2 olan 166 imalathane ve 1200 m2 sosyal alan olacağını ifade etti.

Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi SUNMAN; Rekabet avantajına sahip, marka değeri yüksek, istihdama ve ilimiz ekonomisine büyük katkıları olacak mobilya sektörünü ülke genelinde ön plana çıkarmaya yönelik bu yatırımların Sakarya’da mobilya sektörünün önünü açacağının altını çizerek “Sakarya’nın bölgedeki mobilya imalatçılarının merkezi olacağına inanıyoruz. Sektörün böyle bir proje ile bir arada yer alacak olması da daha aktif ve başarılı bir sistem olmasını sağlayacaktır” dedi.

8 Ağustos 2020 tarihinde SATSO’da yapılacak olan Olağan Genel Kurul Toplantısına üye olan olmayan tüm sektör mensuplarının davetli olduğunu belirten Sunman, genel kurulun ülke ve bölge ekonomisi adına hayırlara vesile olmasını diledi.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın