Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:44
Öğle
13:13
İkindi
15:39
Akşam
18:02
Yatsı
19:26
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

Sakarya SAADET'ten asgari ücret teklifi

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, 2021 asgari ücret görüşmelerinin devam ettiği bugünlerde, AK Parti hükümetine çağrıda bulunarak, “Gelin, günümüz şartlarına uygun 4 kişilik bir ailenin ihtiyacını karşılayacak şekilde Asgari ücreti 5 bin lira yapalım.” dedi.

Haberler/GÜNCEL
09.12.2020
Haberi Yazdır
Sakarya SAADET'ten asgari ücret teklifi

Asgari ücretin son iki yıldır ihtiyaç ve tüketim maddelerinde artan yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı karşısında eriyip bittiğini, asgari ücretle çalışan emekçi kesimi aldığı ücrette hayatını sürdürmekte büyük sıkıntı çeker hale geldiğini, özellikle günlük ihtiyaca cevap veremeyen bu ücretin, sefalet ücreti haline gelerek asgari ücretliyi büyük bir borç batağına sürüklediğini işaret ederek yazılı basın açıklamasına şöyle devam etti;

“Asgari ücret sefalet ücreti olmuş, aileler dağılmış, çoluk çocuk sağa sola savrulmuş, toplumun kanayan yarası haline gelmiştir. Saadet Partisi olarak diyoruz ki; gelin bu asgari ücreti, bir sefalet ücreti olmaktan çıkaralım. Maaş oranını Beştepe’nin bütçe oran artışına göre ayarlayalım. Milletvekillerinin, Bakanların maaş artışına göre ayarlayalım. Günümüz şartlarına uygun 4 kişilik bir ailenin ihtiyacını karşılayacak şekilde 5 bin lira yapalım. Eğer Türkiye tüketime yönelik ekonomik politikalardan vazgeçip, israfı bırakıp, faize borçlanmaya ve ithalata son verirse, Türkiye bu potansiyele sahip olduğu gibi işsizliğe de son verecektir. Bizde devlet yapısının esası olan ‘Halkı yaşat ki, Devlet yaşasın’ anlayışı binlerce yıllık Türk tarihinde var olan yegane temel esastır.”

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın