https://www.sbbseracilik.com.tr/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:34
Öğle
13:17
İkindi
15:58
Akşam
18:23
Yatsı
19:44

Sağlıklı Ve Estetik Gülüşler İçin Ağız Ve Diş Bakımı

Haberler/YAŞAM
26.11.2022
Haberi Yazdır
Sağlıklı Ve Estetik Gülüşler İçin Ağız Ve Diş Bakımı

Bu gebze diş hastanesi, insanların ağız ve diş sağlığını kaliteli hale getirerek daha bakımlı ve estetik bir görünüş sağlıyor. Tecrübeli ekiplerin bulunduğu gebze diş hastanesi, ağız ve diş sağlığı açısından pek çok hizmet verebiliyor. Poliklinikler yeni teknolojik aletlerle donatılarak, hastalara daha kaliteli hizmetler veriliyor. Ekipteki insanların hepsi ağız ve diş sağlığı konusunda eğitim almış ve tecrübesi olan insanlardan oluşuyor. Burada pedodonti, cerrahi, protez, gülüş tasarımı, implantoloji, lazer destekli diş hekimliği, periodontoloji, muayene, diş hekimliğinde hipnoz ve restoratif diş tedavisi gibi tedaviler insanların hizmete sunuluyor.

 

 Pedodonti

 Pedodonti, bebeğin 6.ayında çıkmaya başlayan ve 2.5 yaşına kadar tamamlanan süt dişlerinin doğru bir şekilde konumlanması için anne ve babalara rehberlik ediyor. Bu rehberlik sayesinde çocuğun ileride yaşayabileceği olumsuzluklar ortadan kaldırılmış oluyor. Süt dişlerinin bakımına önem vermek gerekiyor. İleride değişeceği düşünülerek, süt dişlerini ihmal etmek yanlış bir davranış oluyor.

 

 Çocuklarda Ağız Bakımı

 Gebze diş hastanesi tedavilerinden bir tanesi olan çocuklarda ağız bakımı konusunda birçok insan bilgi sahibi olmak istiyor. Çocuklarda ilk dişler ağızda görünmeye başladığından itibaren temizliğini yapmaya başlamak gerekiyor. Pamuk yardımı ile dişler silinebiliyor. Diş fırçalama aşamasına gelen çocuklara ise bu alışkanlığı daha öncesinde kazandırmak adına çaba harcamak gerekiyor. Bunun yanı sıra çocuğa doğru beslenme alışkanlığını kazandırmakta önemli oluyor. Bu gebze diş hastanesi, çocuklarınızın ağız bakımı konusunda size profesyonel destek sağlayabiliyor.

 

 Çocuklarda Diş Bakımı

 Çocuklar diş fırçalama aşamasına geldiğinde onlar için doğru fırça tercihi yapmak gerekiyor. Çocuğun ağız genişliğine uygun naylon ve yumuşak kıllı fırçaların tercih edilmesi gerekiyor. Sert fırçalar çocuğun dişlerini aşındırabileceği için tercih edilememesi gerekiyor. Çocukların fiş fırçası mutlaka yaklaşık olarak 6 ayda değiştirilmesi gerekiyor. 3 yaşına kadar genelde diş macunu kullanımı önerilmiyor. Sabah kahvaltıdan önce ve gece uykudan önce günde iki kez diş fırçalanabiliyor.

 

 Diş fırçalama süresinin de her diş fırçalamanın 3 dakika kadar olması yeterli görülüyor. Bu diş fırçalama alışkanlığını çocuklara kazandırabilmek için çocukluk dönemi tercih ediliyor. İlerde çocukların daha sağlıklı ve bakımlı dişlere sahip olabilmesi açısından ağız ve diş sağlığı konusunda uzman hekimlerden yardım almak gerekiyor.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın