Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:44
Öğle
13:13
İkindi
15:39
Akşam
18:02
Yatsı
19:26
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

Saadetten Çalışma Bakanına Sert Tepki

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, Aile çalışma ve sosyal hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un dünkü açıklamasını sert bir dille eleştirdi.

Haberler/GÜNCEL
14.12.2020
Haberi Yazdır
Saadetten Çalışma Bakanına Sert Tepki

Yazılı basın açıklaması yapan Abay, Sayın Bakan hanımın ‘Türkiye'de yoksulluk sorun olmaktan çıktı…’ açıklamasını şu ifadelerle değerlendirdi;

“Sayın Bakan ya başka bir Türkiye'den bahsediyor ya da biz başka bir ülkede yaşıyoruz. Böyle bir açıklama Türkiye'deki resmi kurumların yaptığı istatiki verilerini, açıklamalarıyla görmezden gelmiş ya da yalanlamaktadır.” dedi. Abay, TÜİK’in yaptığı açıklamalarda Türkiye'deki yoksulluk sınırının 4 kişilik bir ailenin harcaması 8 bin, açlık sınırı, sadece gıda sınırı ise 2 bin 700 lira olduğunu kaydederek, “Şimdi sayın bakan soruyorum; Türkiye'de 2002 yılında 23 bin işsizlik maaşı alan varken, bu rakam şu an 2 milyondur. 2002 de işsizlik yüzde 6 civarında iken, bugün yüzde 15’lerde yani, 6 milyon işsiz var. 13.5 milyon emeklinin büyük bir kısmı açlık sınırı altında maaş almakta. Türkiye’de 19 milyon aile varken, 25 milyon icra dosyası var.  Çiftçi, sanayici, esnaf büyük bir ekonomik sıkıntı ile boğuştuğu gibi, icra yoluyla bütün birikimleri elinden alınmıştır. Böyle bir gerçek varken, böyle bir açıklamayı yapmak, mevcut olan şartları ve rakamları görmezden gelmek nasıl bir anlayış bilemiyoruz. Saadet Partisi olarak sayın bakana çağrımız gelin bu gerçekleri etrafınızdaki birtakım insanları aldatan değil, vicdani gözle bakan olun. Bugün yaşadığımız bu tablo da binlerce işsiz evine ekmek götüremediği gibi, ülkenin geleceği olan çocuklarımızın ailelerin, bu zor şartlarda feryadını duyun. Sayın bakan bunu diyorsa demek ki, Türkiye’ye bakmıyor başka bir ülkeye bakıyor. Türkiye’yi değil başka bir ülkeyi değerlendiriyor.” diye açıklamalarını sonlandırdı.

 

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın