https://www.sbbseracilik.com.tr/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:34
Öğle
13:17
İkindi
15:58
Akşam
18:23
Yatsı
19:44

Saadet Partisi’nden Çevre Kirliliğine Eleştiri

Haberler/KULİS
30.04.2022
Haberi Yazdır
Saadet Partisi’nden Çevre Kirliliğine Eleştiri

Saadet Partisi “Çevreyi kirletene af yok” diyen Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Ökten’in sözlerinin eyleme geçmediğini, manşetlerde kaldığının altını çizdi. Saadet Partisi Söğütlü İlçe Başkanı Özdemir Özcan AKP'li belediyeye haklı eleştiride bulundu ve konunun takipçisi olacağını söyledi. 

Saadet Partili Özdemir Özcan sözlerini şöyle sürdürdü; 

“Belediyemizin haber görselleri ile bir kaç saat önce çekmiş olduğum, Hasanfakı  mahallemizdeki derenin hali ne yazık ki yine içler acısı. Görselde ki iki olay arasında 1 yıl var. Buradan belediye başkanımıza sesleniyorum; geçen yıl yerel medya da yer bulan çevreyi kirletene af yok manşetinin gereğini yerine getiriniz. Yıllardır bu hadisenin çözülememe sebebi nedir?  Bunu da kamuoyuna açıklayınız.” şeklinde eleştirdi.   

Bir yıl önce belediye başkanı Koray Oktay Özten yerel medyaya verdiği demeçte çevreyi kirletene af yok sözünü hatırlatan Saadet Partisi İlçe Başkanı Özdemir Özcan, “Geçtiğimiz yıllarda sık sık gündeme getirdiğimiz Hasanfakı mahallesi sınırları içerisinden geçen derenin, 3.OSB'deki fabrikaların atıkları ile kirletilmekte.” dedi ve Söğütlü Belediyesi yetkililerini konuyla alakalı somut adım atmaya davet etti. 

Öte yandan 35 ton hurda malzemenin ihale yapılmadan satıldığını iddia eden Özcan, “Mağara Mahallesi'nde 40 dönüm belediye ye ait taşınmazın satıldığı bilgisi var. Bunların hangi sebeple kimlere ne kadara satıldığı kamuoyu ile paylaşılmalıdır.” dedi. 

 

 

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın