Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:44
Öğle
13:13
İkindi
15:39
Akşam
18:02
Yatsı
19:26
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

Saadet Partisi'nden Kazan'a ziyaret

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Eyüp Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri Baro Başkanı Av. Zafer Kazan’ı makamında ziyaret etti.

Haberler/SİYASET
19.04.2018
Haberi Yazdır
Saadet Partisi'nden Kazan'a ziyaret

Erken seçimin görüşmelerinin yapıldığı ve aynı saatlerde mecliste OHAL sürecinin uzatılmasına dair görüşmeler devam ederken gerçekleşen ziyarette ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulunuldu.

“DEVLET VATANDAŞINA TUZAK KURMAZ”
“Yıllardır aynı şeyleri söylüyoruz. Biz vatandaşına tuzak kurmayan devlet anlayışı ve yönetimi istiyoruz.  Trafikte vatandaşına ceza kesmek için yol kenarlarına saklanan trafik uygulamasından başlamak üzere tüm hukuksuzluklara son verecek bir yönetim anlayışına ihtiyacımız var” şeklinde konuşan Baro Başkanı Av. Zafer KAZAN her defasında olduğu gibi yine hukuka vurgu yaptı.

OHAL’in artık olağan bir hal aldığı konusunda eleştirilerde de bulunan Başkan Kazan:

“ALDANMAYAN VE ALDATMAYAN DEVLET YÖNETİMİNE İHTİYACIMIZ VAR”
“Aldanmayan ve aldatmayan bir devlet yönetimine ihtiyacımız var. Kaldı ki devleti yönetenlerin aldatıldım deme gibi bir lüksü olamaz. Böyle bir anlayış böyle bir hukuk yok. Bugün ülkeye demokrasi getireceğim vaadi ile iktidara gelen,  OHAL’i kaldırmakla övünen irade, şimdi OHAL artık kaldırılsın dediğimiz zaman, bu durumu eleştirdiğimiz zaman tepki gösteriyorlar, OHAL’i kanıksamamızı istiyorlar. Bir hukukçu olarak her zaman demokrasiyi, hukuku ve ifade özgürlüğünü savundum ve savunmaya devam edeceğim” dedi.

Konuşmasının sonunda yine birlik beraberlik çağrısı yapan Başkan Kazan, hukuka ve farklı fikirlere saygı duymanın önemine de vurgu yaptı.

“BAŞARILAR DİLİYORUM”
“Birlikte yaşama kültürüne ihtiyacımız var. Farklı düşüncelerin birbirine saygı içinde, kavga etmeden ve ortak değerler üzerinde buluşabilmeyi öğrenmeliyiz. İşte bu birlik beraberliği ancak hukuk ile sağlayabiliriz. Bu sıkıntılı süreçte kutuplaşmanın önüne geçebilmek adına aldığınız sorumluluk çok önemli. Başarılar diliyorum.” şeklinde konuşan Başkan Kazan Saadet Partisi İl Başkanı Eyüp Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyelerine nazik ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek teşekkür etti.  

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın