Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
03:24
Öğle
13:07
İkindi
17:06
Akşam
20:41
Yatsı
22:31

Rektörden Teşekkür Kahvaltısı

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan altı farklı festivali barındıran SAÜFEST’te görev alan personelle teşekkür kahvaltısında bir araya geldi.

Haberler/GÜNCEL
24.05.2022
Haberi Yazdır
Rektörden Teşekkür Kahvaltısı

Sakarya Üniversitesi Personel Yemekhanesinde düzenlenen kahvaltı programının açılışında konuşan Rektör Savaşan, festival boyunca personelin kamu kurumunda değil, kendi işini yapıyor gibi özverili çalıştığına dikkat çekerek, “SAÜFEST sayesinde farklı kitlelere hitap ettik. Sizlerin gayretleriyle ve sahiplenmenizle program çok güzel tamamlandı. Bu kahvaltıyı bu katkıya olan teşekkürümüzün nişanesi olmasını istiyoruz.” dedi.

SAÜFEST sayesinde şehrin kampüste buluştuğunu söyleyen Rektör Savaşan, “Farklı kitlelere hitap ettik; çocukların kampüsü görmesi, üniversitenin nasıl bir yer olduğu, imkânlarının ne derece olduğunu görmeleri çok önemli. Fakültelerimizin ve enstitülerimizin stant açıp tanıtım yapması sayesinde çocuklar ve gençler üniversitemizi daha yakından tanıdı. Özellikle çocuk yaşta hafızaya kaydolan şeyler kalıcı olur. Aynı zamanda uluslararası öğrencilerimizi de görmeleri sayesinde çocuklarımızı dünyayla buluşturmuş olduk.” ifadelerini kullandı.

Personelin özverisi sayesinde etkinliklerin sekteye uğramadığını hatırlatan Rektör Savaşan, “Şükür ki çok fazla aksama olmadı; bu bir başarıdır. İllaki aksaklıklar olur önemli olan sorunların bizim tarafımızdan fark edilip düzeltilmesi. Bu büyük etkinlik üniversitemizin kurumsal kapasitesini gösteriyor” şeklinde konuştu.

SAÜFEST çatısı altında altı farklı festivali birden yapıldığına dikkat çeken Rektör Savaşan, “Biz hem kitap fuarı, hem film festivali, hem sanat faaliyetleri, spor müsabakaları, bilim şenlikleri ve kariyer organizasyonlarını bir arada yaptık. Valiliğimizin, Büyükşehir Belediyesinin, İlçe Belediyelerinin, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün, STK’ların ve şehir halkının sahiplenmesi ve desteği sayesinde bu organizasyon güzel yürüdü. İnşallah üniversitenin şehirle bütünleşmesini sağlayacak ve kapasitesini gösterecek nice yüz akı etkinlikler yapma fırsatı olur.” diye konuştu.

Teşekkür konuşmasının ardından, üniversite idari personeli hep birlikte kahvaltı yaptı.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın