Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:44
Öğle
13:13
İkindi
15:39
Akşam
18:02
Yatsı
19:26
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

Palandökenden yeni yıl uyarısı!

Merdiven Altı Kuruyemiş, Çikolata ve İçkilere Dikkat ,Yerel Yönetimlere ve Emniyete Büyük Görev Düşüyor ,Alkol Zehirlenmeleri Yeniden Yaşanmasın Yeni yıla sayılı günler kala alkollü içeceklerin,

Haberler/GÜNCEL
27.12.2012
Haberi Yazdır
Palandökenden yeni yıl uyarısı!

“Merdiven Altı Kuruyemiş, Çikolata ve İçkilere Dikkat” ,“Yerel Yönetimlere ve Emniyete Büyük Görev Düşüyor” ,“Alkol Zehirlenmeleri Yeniden Yaşanmasın”

Yeni yıla sayılı günler kala alkollü içeceklerin, kuruyemişlerin ve çikolataların da yer aldığı hediye sepetlerine vatandaşların dikkat etmesini isteyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, piyasada yüzlerce hediye sepeti hazırlayan firmaların ürünlerine dikkat edilmesini istedi. (Tütün Mamülleri ve Alkollü İçkiler Piyasası Düzenleme Kurulu) Belgesi olmayan, kendi iştigal konusu dışında yılbaşı sepetleri hazırlayıp, haksız rekabet yaratan gelişi güzel yerlerden alışveriş yapılmamasını isteyen Palandöken, “Tüketilen alkollü içkileri alırken mutlaka TAPDK belgesine dikkat edin. Birde hediye sepetlerine konulan kuruyemişler başta olmak üzere çikolataları bildiğiniz ve güvendiğiniz yerlerden almaya dikkat etin. Çünkü, bugünlerde fırsatçılar bayat kuruyemiş ve merdiven altı çikolata ile sahte içki satanlar bugünlerde piyasaya gereğinden fazla çıkıyorlar” dedi.

MERDİVEN ALTI ÜRETİM HEDİYE SEPETLERİNDE

Yeni yıla sorunsuz ve mutlu girilmesini istediklerini belirten Bendevi Palandöken, “Her yerde görmeye başladığımız parıltılı yılbaşı sepetlerinin içerisi aynı derecede şık değil. Güzel paketlerin içini merdiven altı ürünlerle dolduruyorlar. Dış ambalajı janjanlı ama içi aynı kalitede değil. Bandrolsüz veya kaçak içkilerin kullanıldığı, çakma gömlek kravatların kullanılarak esnafa da haksız rekabetin yapıldığı hediye sepetlerini iyi denetlemek gerekiyor” diye konuştu.

DÜŞÜK FİYATA KANMAYIN

Alkollü içkiler başta olmak üzere her türlü çikolata, kuruyemiş ve gıda maddelerini normal satış fiyatının altında bir fiyattan asla satın alınmamasını isteyen Palandöken, “Çünkü normal fiyatın altında satılan ürünün sahte, kaçak veya kalitesiz olması muhtemeldir. Sahte, kaçak veya izinsiz olarak üretilen üründen korunmak için; alkollü içki alış verişinizi, TAPDK Satış Belgesi sahibi perakende satıcılardan yapınız. Yılbaşı sepetlerinin içindeki alkollü içecekleri kontrol ediniz. Alkollü içkileri, tezgahlarda açıkça sergilenmekte olan raflardan seçiniz. Asla tezgah altından veya görünmeyen yerlerden çıkarılan ürünleri almayınız. Alkollü içkilerin ambalajını şüpheli gördüklerinizi ve bandrolsüz olanlarını almayınız. Bu tür ürünlerin sahte ve kaçak olma olasılığı yüksektir” diye uyardı.


https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın