Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 31° Adapazarı
Sabah
04:07
Öğle
13:10
İkindi
17:03
Akşam
20:19
Yatsı
21:55

Özkoç: Gündüzleyin olan bir depremde ölecek olan çocuklarımız

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç Meclis'te basın açıklaması yaptı. Sakarya'da deprem sonrası onarılıp, güçlendirilmesi yapılmayan 22 okulun yıkılmak üzere olduğunu söyleyen Özkoç, "Bunlar derhal yıkılmalı, yeniden okul yapılmalı. Gündüzleyin olan bir depremde ölecek olan çocuklarımız" dedi.

Haberler/GÜNCEL
10.12.2019
Haberi Yazdır
Özkoç: Gündüzleyin olan bir depremde ölecek olan çocuklarımız

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Özkoç, 17 Ağustos 1999 depreminden sonra toplanan deprem vergisini hatırlatırken, Sakarya'da depremde hasar gören okulları TBMM'de bir kez daha gündeme getirdi.

"GÜNDÜZLEYİN OLACAK OLAN BİR DEPREMDE ÖLECEK OLAN ÇOCUKLARIMIZ"
Sakarya'da 22 okulun yıkılmak üzere olduğunu söyleyen Özkoç,"Bu deprem vergisi iletişim vergisi adı altında kalıcı hale getirildi. Şimdi İstanbul depremnini konuşuyoruz. Aradan 30 yıl geçti tekrar deprem olabilir. Gölcük'de, Düzce'de, Sakarya'da... Canlar gidebilir. Ben gündeme getirdim. Milli eğitim müdürü valiye, vali bakanlığa yazmış. Sakarya'da 22 okul yıkılmak üzere. Bunlar derhal yıkılmalı, yeniden okul yapılmalı diye gündeme getirdim. Yapıldı mı? Yok. Gündüzleyin olan bir depremde ölecek olan çocuklarımız. Peki bu deprem vergileri nerede? İletişim vergisi adı altında bütçede devlet tarafından kullanılıyor. Arkadaşlar ölen insanların paraları, hayatlarını kaybeden insanların paraları. Bir daha insanlar hayatlarını kaybetmesinler diye toplanan paralar. Bu iktidar tarafından doğru yönetilmediği için şehidin parası, depremde ölenin parası, görevi başında ölenin parası gasp edilmiş bütçede kullanılıyor. Bu bütçe milletin bütçesi değildir. bu bütçe alnının akıyla çıkanların, namuslu işletme sahiplerinin, çiftçilerimizin toplanan paralarının hiç edilip ondan sonra şehidin fakirin fukuranın parasına konan iktidarın, sarayın bütçesidir" dedi. 

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın