Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:44
Öğle
13:13
İkindi
15:39
Akşam
18:02
Yatsı
19:26
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

Okullara hobi bahçeleri

Hobi Bahçeleri hem eğlendiriyor hem öğretiyor Adapazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından geliştirilen Okullarda Hobi Bahçesi adlı proje kapsamında sekiz okulda hobi bahçesi oluş

Haberler/GÜNCEL
27.12.2012
Haberi Yazdır
Okullara hobi bahçeleri

“Hobi Bahçeleri” hem eğlendiriyor hem öğretiyor Adapazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından geliştirilen “Okullarda Hobi Bahçesi” adlı proje kapsamında sekiz okulda hobi bahçesi oluşturuldu.

Adapazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından sekiz okulda uygulanmaya başlanan projeyle ilköğretim ve öncesinde öğretim gören çocuklara tarım kültürünü aşılamak, toprakla buluşturmak ve çocukların sebzelerin nasıl yetiştirildiği hakkında bilgi sahibi olmaları sağlamak amaçlanıyor. Hobi bahçelerinin girişine asılan tabelada Türkiye’de yetişen sebze ve meyvelerle hakkında bilgi yer alıyor. Levhada ayrıca hangi sebzenin nerelerde yetiştiği ve ekim zamanı hakkında bilgi de bulunuyor. Camili Mahallesi’nde bulunan Adapazarı Özel Eğitim Ana Okulu’nda gerçekleşen programda ana okul öğrencileri öğretmenleriyle birlikte “Hobi Bahçesi”ne sebze diktiler. Mevsim gereği marul, soğan, roka, tere gibi kış sebzelerinin dikildiği programda çocuklar keyifli bir vakit geçirdi. Hobi Bahçesi’nde yetiştirilen sebzelerin bir kısmının okulların yemekhanelerinde kullanılması amaçlanıyor.


https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın