Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:24
Öğle
12:52
İkindi
15:17
Akşam
17:39
Yatsı
19:04

NEŞTER…

Kaynak: Adatavır Haber Ajansı
Yazarlar/Köşe Yazısı
28.10.2020
Yazıyı Yazdır

Siyaset arenasında işler iyice kızışmaya başladı. Muharrem İnce den sonra Mustafa Sarıgül de yeni parti hazırlığı içersin de. Birde bunlara Ümit Özdağ da eklenirse hiç şaşırmayın. Çünkü İyi partinin kucağına attığı bombalardan bir tanesinin de kendi elinde patlamaya hazır olduğunu henüz anlamış değil.

Peşinen ifade edelim ki bütün bu siyasi hareketlilikler, önümüzdeki erken ya da zamanında yapılacak olan seçimler öncesi dalgalanmalardır. Tabii ki son kararı millet sandıkta verecektir lakin siyaset mühendisleri her zamanki gibi işbaşındalar. Unutulmaması gereken önemli hususlardan bir tanesi de siyasette her zaman iki kere ikinin dört etmeyeceğidir.

Son günlerin en dikkat çeken partisi de kuşkusuz İyi Partidir. Kurultay sonrası yaşanan olaylar, karşılıklı suçlamalar, savcılık iddianameleri günlerdir yanlı yansız tüm basın nezdinde dikkat çekmeye devam ediyor. Ama en önemlisi de sayın Akşener’in liderliği sorgulanıyor. Her ne kadar partimiz yükselişte bize tezgah yapıyorlar cinsinden savunma mekanizması geliştirseler de dikkat çekilen en önemli hususun parti kurucularının birbirlerine karşı oluşturdukları hasmane tutumların, eleştiri noktasının çok daha fazla önüne geçmiş olmasıdır. İşte gerçekten lider fonksiyonu burada kendini gösterecektir. Bu saatten sonra Sayın Akşener suya sabuna dokunmadan bu olanları geçiştiremez ve en önemlisi de partiden kopuşları engelleyemez. İpin ucu kaçtığında, bunlar parti içi demokrasi örneğidir, dış mihraklı operasyonlarıdır ya da değişik bahaneler kesinlikle çare olmayacağı gibi çöküşü de hızlandırmaktan başka hiçbir işe yaramayacaktır.

O halde Sayın Akşener ne yapmalı..?  İşte işin en can alıcı noktası da budur. Sayın Akşener’i ve İyi partiyi de kurtaracak olan bu sorunun cevabıdır. Şayet Sayın Akşener liderliğini ortaya koyamaz ve bu yaraya neşter vuramazsa yukarıda izah ettiğimiz son kaçınılmaz olur. Elbette haddimiz değil ama bu partiye gönül verenlerin ortak görüşü şudur ki,  Koray Aydın’ında onayını alarak teşkilat başkanlığına acilen yeni bir atama yapılması gerekmektir. Ayrıca İstanbul İl başkanlığı görevi de Buğra Kavuncu’dan da alınmalıdır. Şayet İyi parti misyonuna inanan insanlar ise görevlerinden feragat etmeleri yoksa azlettirilmeleri mutlaka yapılması gerekmektedir. Bir diğer noktada Ümit Özdağ’ın partiden mutlaka ihraç edilmesi çok önemlidir. İsimler üzerinden iyi partide bir daha spekülasyonlar yapılmasının da önüne geçmiş olur Sayın Akşener. Bu arada restleşme ya da istifa tehditleri hatta istifa bile edebilir bu isimler. Kimsenin gözünün yaşına bakmadan lider otoritesi devreye demir bir yumruk gibi girmelidir.    

Sözümüz meclisten dışarı demeden tabandan tavana verilen bu mesajların bir nevi sözcüsü olduk İyi Parti meclisinde hem de hiç haddimiz olmayarak. Umarım tabanın verdiği bu mesajlar doğru anlaşılır Sayın Akşener nezdinde.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın