Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:44
Öğle
13:06
İkindi
15:26
Akşam
17:46
Yatsı
19:13

MHP Büyükşehir'e aday çıkarmayabilir

Yerel seçimler öncesinde ittifak görüşmelerinin sürdüğü Ak Parti ile MHP'nin Sakarya'da da ittifaka gidebileceği ileri sürüldü

Haberler/KULİS
06.12.2018
Haberi Yazdır
MHP Büyükşehir'e aday çıkarmayabilir

AK Parti ile MHP arasında yerel seçim öncesinde ittifak görüşmeleri devam ederken, ittifak yapılacak iller de şekillenmeye başladı. 

Ankara, İstanbul ve İzmir'de MHP aday çıkarmayacak. Adana, Mersin, Isparta, Karabük, Manisa, Bartın, Kars ve Osmaniye'de ise AK Parti aday çıkarmayacak. Aralarında Sakarya'nın da bulunduğu 24 ilde ise ortak hareket edilecek. 

AK Parti ve MHP arasında Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yapılan ittifakın, yerel seçimlerde gerçekleşmesi adına bir süredir görüşmeler devam ediyordu. Önce MHP Lideri Devlet Bahçeli, Ankara, İstanbul ve İzmir'de aday çıkarmayacaklarını açıkladı. Ardından partiler arası görüşmeler başladı. Görüşmelerden alınan son bilgilere göre de AK Parti, Adana, Mersin, Manisa, Isparta, Karabük, Bartın, Kars ve Osmaniye'de aday çıkarmayarak MHP'nin adaylarını destekleyecek.

İttifak yapılacak 24 il

Bir bomba iddia da Sakarya için geldi. Alınan duyumlara göre AK Parti ile MHP, Sakarya'da ittifak yapacak. Bölgemizde Bursa, Kocaeli gibi Büyükşehirleri de ittifak kapsamında yer alacak. Türkiye genelinde 24 ilde ittifak yapılması planlanıyor. Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, K. Maraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Mardin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Ş.Urfa, Tekirdağ, Trabzon, Van.

 

İttifak'ta destek Sakarya'da ağırlıklı olarak AK Parti'ye

İttifak yapılan yerlerde oy potansiyeli en yüksek parti ve aday desteklenecek. Bu açıdan değerlendirildiğinde Sakarya'da Büyükşehir ve İlçelerin tamamına yakınında MHP'liler AK Partili adayları destekleyecek. MHP yönetimi seçmenine, AK Parti adayına oy atmalarını istenecek.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın