Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:44
Öğle
13:13
İkindi
15:39
Akşam
18:02
Yatsı
19:26
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

Kurtulmuş CHPye salladı, oy potansiyelini açıkladı

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı olarak ilk defa Sakaryaya gelen Numan Kurtulmuş, Bugünkü haliyle Cumhuriyet Halk Partisini seçime sokun, bütün partileri de kapatın,

Haberler/YAŞAM
29.12.2012
Haberi Yazdır
Kurtulmuş CHPye salladı, oy potansiyelini açıkladı

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı olarak ilk defa Sakarya'ya gelen Numan Kurtulmuş, "Bugünkü haliyle Cumhuriyet Halk Partisi’ni seçime sokun, bütün partileri de kapatın, yüzde 30’dan fazla oy almaz” ifadesini kullandı.

AK Parti 40’ıncı Danışma Meclisi Toplantısı, Adapazarı Kültür Merkezi Tiyatro Salonu'nda Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıya AK Parti Milletvekilleri Ali İhsan Yavuz, Ayhan Sefer Üstün, Hasan Ali Çelik, Şaban Dişli, Sakarya İl Genel Meclis Başkanı Oktay Yıldırım, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu, Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Karasu İlçe Başkanı İshak Sarı, Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu ve İl Gençlik Kolları Başkanı Cemal Karnacı, AK Parti Sakarya Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve çok sayıda parti üyesi katıldı.

CHP'YE SALLADI

Toplantıda bir konuşma yapan Kurtulmuş, “Benim bugün burada sizden aldığım hava şu; inşallah en yakın zamanda geleceğimiz İl Danışma Meclisi’nde Sakarya genelinde yüzde 25 hedefini geçmiş olacaksınız ve Sakarya’ya da böyle teşkilatı olan bir ilimize de diğer iller arasında ilk önce yüzde 25 hedefini geçmek yakışır. Bunun için sizden böyle bir hedefi bekliyoruz. Önümüzdeki üç yıl Türkiye’nin bundan sonraki yirmi yılının, otuz yılının nasıl ne yöne doğru gideceğini tespit edecek olan bir seçimdir. Burada alabileceğimiz en yüksek yüzde 62 yetmez; yüzde 72, yüzde 82 olması. Sakarya’nın 16 ilçesinden 2 tanesi, Karasu ve Pamukova’nın şuan da belediyeleri bizde değil” diye konuştu.

“Çıtayı ne kadar yukarı, yükseğe çıkarabilirseniz bu aslında bir anlamda Türkiye’nin geleceğine yapacağınız, Sakarya olarak yapacağınız katkının da büyüklüğünü gösterecektir” diye devam eden Kurtulmuş, “Millete tepeden bakan, millete ters bakan, milletin değerleri ile çelişen, milletin değerlerini yok sayan, ‘biz batılılar gibi olursak, kılığımızı kıyafetimizi, oturuş şeklimizi, yaşayış şeklimizi değiştirirsek adam oluruz’ zanneden bir anlayış…150 yıldır Türkiye’de maalesef elitler nezdinde, Türkiye’nin seçkinleri nezdinde hakim olan anlayış, siyasal paradigma, düşünce budur. Cumhuriyet Halk Partisi inşallah değişir, halktan yana olurlar, halka daha yakın hale gelirler, milletin değerleri ile bütünleşirler. Bunu isterim. Ama bugünkü haliyle Cumhuriyet Halk Partisi’ni seçime sokun, bütün partileri de kapatın, yüzde 30’dan fazla oy almaz” ifadelerini kullandı.


https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın