Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
03:24
Öğle
13:07
İkindi
17:06
Akşam
20:41
Yatsı
22:31

Küçük bütçelerle büyük işler yapan takımın adıdır Hendek Dereköyspor

Kaynak: Adatavır Haber Ajansı
Yazarlar/Köşe Yazısı
09.12.2022
Yazıyı Yazdır

Bugün sizlere Sakarya Hendek'imizi Bölgesel Amatör Lig (BAL)'da temsil eden Kuzeyin Yıldızı Hendek Dereköyspor'dan bahsedeceğim.

İlk olarak iğneyi kendime batırarak, böyle güzel bir köyle ve insanlarıyla geç tanıştığım için, bugüne kadar oraya ziyarette bulunmadığım için kendime kızıyor, bu açığı Hendek Dereköypor'un maçlarının olduğu gün onlarla bir arada olarak kapatmaya çalışıyorum.

Hendek Dereköypor, yıllarca kuzey bölgemizi Sakarya amatöründe en iyi şekilde temsil etmiş bir takımımızdır. Dereköyspor, mütevazı kadrosuyla geçen yıl büyük bir başarı göstererek, Bölgesel Amatör Lig (BAL)'a çıkmış ve Türkiye'nin BAL'da oynama unvanına sahip tek köy takımı olma başarısını göstermiştir.

Emeği geçen herkesi kutluyorum

Dereköyspor'a bu unvanı kazandıran herkesi yürekten kutluyorum. Kim bu koca yürekli, köyüne sevdalı isimler hemen bir bakalım. Kulübün Başkanı Yusuf Çulhaoğlu, Dereköy Mahallesi Muhtarı Yusuf Çulhaoğlu, gecesi gündüzü olmayan, takımla yatıp takımla kalkan, her platformda sonuna kadar takımını savunup arkasında duran Hasan Zandolu ve isimlerini bilmediğim köyüne, mahallesine sevdalı Dereköy halkı. Her birinizi yürekten, canı gönülden kutluyorum.

Tarihinde ilk defa Bölgesel Amatör Lig'de oynamaya hak kazanan Dereköyspor'un buralara gelmesinde büyük pay sahibi olan başta Antrenör Yalçın Yayla olmak üzere bütün ter dökmüş futbolcu kardeşlerimi ayrıca kutluyorum.

Yeni sezona büyük umutlarla fakat küçük bütçelerle başlayan Dereköyspor, yeni yeni bulunduğu ortama ayak uydurmaya başlarken, aksilikler de Dereköyspor'un yakasını bir türlü bırakmadı. Maçlarını kendi yuvası diyebileceğimiz Hacıkışla Sahasında oynamayı arzulayan Dereköyspor, Hacıkışla Sahasının BAL'a uygun olmaması nedeniyle maçlarını Erenler Stadyumunda oynamaya başladı. Bu arada tabi Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Hendek Belediyesi'nin ortak yürüttükleri çalışma ile Hacıkışla Sahasının eksikleri TFF tarafından tespit edildi ve çalışmalar başlatıldı. Hacıkışla'da bu çalışmalar sürerken Dereköyspor, gerek BAL'a adaptasyon sürecinden gerekse de sahasında oynayamama durumundan 4 haftada 4 mağlubiyet alarak bu ısınma sürecini yürütmeye çalıştı.

Bir sihirli değnek lazımdı, o da bulundu

Dereköyspor'a sihirli bir değnek deymesi lazımdı ve o değnek, Osman Çulhaoğlu ve Fatih Sunman tarafından değdi.

Dereköyspor Kulübü Başkanı Yusuf Çulhaoğlu ve Yönetimine, Osman Çulhaoğlu ve Fatih Sunman tarafından uzatılan bu dost eli, aynı samimiyetle karşılık gördü, daha güçlü bir ekibin ilk adımı atıldı. Bu dost elinin sıcaklığı takımda olumlu hava estirirken, ard arda alınan mağlubiyetler geride kalmış, Dereköyspor sahasına kavuşmuş, Dereköyspor için asıl lig yeni başlıyordu.

Gerçekten de öyle oldu ve bu yönetimin yapmış olduğu güç birliği takıma yaradı. Ard arda alınan galibiyetler oyuncularda moral ve motivasyonu üst seviyeye çıkartınca Dereköyspor, herkesçe konuşulmaya başlandı.

Küçük bütçelerlele büyük işler nasıl yapılıyor bunu tüm Türkiye'ye ilçemizin güzide takımı Hendek Dereköyspor gösteriyor.

Dereköyspor para için değil, forma için oynuyor

Ben şahsım olarak şunu söylemek istiyorum. Hani futbol seyreden herkes bu terimleri kullanır. Deriz ya; forma için onayın, yenilin ama adam gibi arma için oynayın diye. İşte Dereköyspor'lu futbolcu kardeşlerim inanın bu yazdıklarıma tıpa tıp uyuyor. Dereköyspor, küçük rakamlarla büyük işler yapıyor. Dereköyspor'lu futbolcular yürekleri ile oynuyor.

Sizler de futbol parayla değil yürekle nasıl oynanıyor, bunu canlı olarak görmek istiyorsanız bu hafta sonu Pazar günü saat: 14.00'da Hacıkışla Sahasındaki yerinizi şimdiden ayırtın.

Kalın sağlıcakla...

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın