Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 33° Adapazarı
Sabah
04:15
Öğle
13:09
İkindi
17:01
Akşam
20:13
Yatsı
21:46

KELEŞ: KÖY SORUNLARINI 2 YILDA BiTiRECEĞiZ

CHP Sakarya Belediye Başkan Adayı Ecevit Keleş, adaylığının açıklanmasından bu yana çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor

Haberler/YAŞAM
19.02.2014
Haberi Yazdır
KELEŞ: KÖY SORUNLARINI 2 YILDA BiTiRECEĞiZ

CHP Sakarya Belediye Başkan Adayı Ecevit Keleş, adaylığının açıklanmasından bu yana çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Keleş, önem verdiği köy ziyaretlerine önceki gün de yoğun bir şekilde devam etti.

Gerçekleştirdiği ziyaretlerde büyük bir ilgi ve samimiyetle karşılanan CHP Sakarya Belediye Başkan Adayı Ecevit Keleş, köy ziyaretlerine devam etti. Akyazı’ya bağlı Çıldırlar köyü, Karapürçek Yüksel, Meşepınarı, Yazılıgürgen, Akyazı Küçücek, Karapürçek Ahmediye köylerini sırasıyla ziyaret eden Ecevit Keleş, dikkat çeken samimi tavırlarıyla mahalle esnafıyla sohbet ederek sıkıntılarını dinledi. Kıraathanelerde vatandaşla çay içip fikirlerini paylaştı, projelerinden bahsetti.

‘KÖY SORUNLARINI 2 YILDA BİTİRECEĞİZ’

Başkan Adayı Keleş ziyaretlerinde samimi tavırlarıyla dikkat çekerken, vatandaşın da ilgisini ve samimiyetini kazanıyor. Ziyaret ettiği köylerde karşılaştığı herkesle sohbet edip tokalaşan Keleş gördüğü her dükkana girmeyi ihmal etmiyor. Keleş köy ziyaretlerinde de kıraathanelere girerek vatandaşın masalarına konuk oldu. Keleş, ziyaretleri sırasında köy sorunlarını dinleyerek, köyler için var olan projelerinden bahsetti. Keleş, ‘Köylerin; yol, su, elektrik, doğalgaz ve internet sorununu 2 yılda bitirmek için projelerimizi hazırladık bu sorunlar 2 yılda bitecek.’ dedi.

‘ASBESTLİ BORULAR KALKACAK’

Köylülerin sorunlarını ve beklentilerini dinleyen Keleş, çözüm önerilerini vatandaşla paylaştı. Kentteki su altyapısında kullanılan ve yoğun kanserojen madde içeren asbestli borulara dikkat çekerek, ‘Asbestli borularda bulunan kanserojen madde halkımızı yıllardır mahvediyor. Altyapıda halen bu borular var. Bu asbestli borular kalkacak. Biz bunları kaldırıp yerine çelik borular döşeyeceğiz. Suyumuzun zehirle karışmasını engelleyeceğiz.’ dedi.

YERLİ BÜYÜKBAŞ HAYVAN KULLANILACAK

Köylülerin başka bir sorunu olan hayvancılık konusunda da sıkıntıları dinleyen Keleş hayvancılık konusunda da çözüm önerilerini vatandaşla paylaştı. Büyükbaş ithalatına dikkat çeken Keleş, büyükbaş ithalatı ile ilgili konuşarak, ‘Büyükbaş hayvan ithalatına son verilecek. Sakarya’da sadece Sakarya’nın büyükbaşı kesilecek.’ Dedi. Keleş sabahın erken saatlerinde başladığı ziyaretlerine geç saatlere kadar devam etti.


https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın