Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 31° Adapazarı
Sabah
04:07
Öğle
13:10
İkindi
17:03
Akşam
20:19
Yatsı
21:55

Karasu Demiryolu için önemli adım

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Genel Müdürü Dr. Yalçın Eyigün ile bir araya gelen Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Yalçın Eyigün’e Karasu’yu ilgilendiren projeler ile ilgili bilgi verdi ve özellikle ilçeye kazandırılacak Demiryolu projesi için destek istedi.

Haberler/GÜNCEL
10.12.2019
Haberi Yazdır
Karasu Demiryolu için önemli adım

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Genel Müdürü Dr. Yalçın Eyigün ile bir araya geldi. Toplantıda, Karasu Demiryolu yapımı, zamanla deforme olan tahkimatların durumu, ilçedeki ulaşım ve altyapı konularını genel hatlarıyla görüşüldü.   

“Tren Yolu Masaya Yatırıldı”
Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Ankara ziyaretlerini Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile sürdürdü. Yapılan görüşmede Karasu’nun ulaşım ve altyapı projeleri masaya yatırıldı. Toplantının önemli konusu yapımı başlayan ama çeşitli nedenlerle tamamlanamayan Karasu – Arifiye Demiryolu hattıydı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Genel Müdürü Dr. Yalçın Eyigün ile baş başa görüşen Başkan İshak Sarı, Yalçın Eyigün’e Karasu’yu ilgilendiren projeler ile ilgili bilgi verdi ve özellikle İlçeye kazandırılacak Demiryolu projesi için destek istedi.

Ankara görüşmeleriyle ilgili açıklama yapan Başkan Sarı; “Ankara ziyaretlerimiz devam ediyor. Bugün Belediye Başkan Yardımcımız Hilmi Erbatan ile birlikte Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Genel Müdürü Dr. Yalçın Eyigün’e ziyaret düzenledik. İlçemiz genelinde ulaşım konusunda hazırladığımız proje dosyasını kendisine sunduk ve yapımı çeşitli aksaklıklardan dolayı yarım kalan Demiryolu hattı ile ilgili desteklerini istedik. İlçemiz için önemli bir adım attığımız kanaatindeyim. Karasu’yu hak ettiği noktaya ulaştırıncaya kadar durmadan, yorulmadan çalışacağız. Ulaşımdan, eğitime, turizmden istihdama ve altyapıya olmak üzere birçok projemiz birer birer hayata geçecek, ilçemizdeki gelişim ve değişime herkes şahit olacak” dedi.

İkinci Ziyaret Çevre ve Şehircilik Bakanlığına
Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının ardından ikinci ziyaretini Çevre ve Şehircilik Bakanlığına yaptı.

Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Erbatan eşliğinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Naci Bostan’ı ziyaret eden Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, ilçenin kentsel dönüşüm alanları ve kent estetiği konularını Naci Bostan’a aktardı.

Başkan İshak Sarı, "İlçemiz Karasu için atılması gereken her türlü adımı Ankara nezdinde atmaya gayret gösteriyoruz. İlk ziyaretimizi Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımıza yaptıktan sonra ikinci ziyaretimizi ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza yaptık. İkinci ziyaretimizde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Naci Bostan ile bir araya gelerek ilçemizin kentsel dönüşüm alanları ve kent estetiği konularını görüşüp çeşitli fikir alış verişlerinde bulunduk. Şükürler olsun ki ilçemiz adına yaptığımız görüşmelerin hepsinden de olumlu sonuçlarla dönüyoruz" dedi.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 1
#eyt 11.12.2019 03:03:45
Somut bir sonuç??????