Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:40
Öğle
13:15
İkindi
15:49
Akşam
18:12
Yatsı
19:35
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

İstismar Başladığında 10 Yaşındaymış

Ufak yaşta çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu olarak yargılanan sahte şeyh Eyüp Fatih Şağban’ın evinde yapılan keşfin ardından açıklama yapan mağdur avukatı ve Sakarya Baro Başkanı Abdurrahim Burak, “Buradan önce Kasımpaşa’daki dergahta başlıyor istismar. O zaman 10 yaşında” ifadelerini kullandı.

Haberler/GÜNCEL
21.12.2020
Haberi Yazdır
İstismar Başladığında 10 Yaşındaymış

SÖZDE ŞEYH’E ÖZEL KAPI!

Kendini Uşşaki tarikatı lideri olarak tanıtan sözde şeyh Eyüp Fatih Şağban’ın Akyazı İlçesine bağlı Kuzuluk Mahallesi’nde bulunan evinde gerçekleştirilen keşif sonrasında konuşan mağdur avukatı ve Sakarya Barosu Başkanı Avukat Abdurrahim Burak, “Öncelikle evin genel olarak krokisini ve evin genel durumunu gözlemledik. Sanık ve mağdurun hangi katlarda kaldığını, mağdurun ailesinin hangi katta kaldığı ve olayın hangi odalarda hangi saatlerde eylemlerin gerçekleştiğine dair bir çalışmaydı. Burada buna ilişkin bilirkişi raporu hazırlanacak ve mahkemeye sunulacak. Ev 3 kattan ibaret, mağdurun anne ve babası orta katta, dedesi alt katta kalıyor. Sanık ise üst katta; kilitlenebilir bir kapıyla girilen yerde kalıyor” dedi.

İSTİSMAR BAŞLADIĞINDA 10 YAŞINDAYMIŞ!

Cinsel istismarın başladığı tarihte küçük kızın 10 yaşında olduğunu belirten Avukat Burak, “Eylemlerin bir kısmı az önce keşfini yaptığımız yerde olduğunu gördük ancak bu eylemlerden yaklaşık 2 yıl öncesinde Kasımpaşa’da olduğunu gördük. Bu da suçun nitelik ve vasfında değişiklik yaratır. İstanbul Kasımpaşa’daki dergahta eylemin bir kısmının olduğu, ilk orada başladığını ve sonra burada devam ettiğini görüyoruz yapılan yargılamada. Mahkeme burada adil ve adaletli bir karar verecektir, bizim beklentimiz bu yöndedir. Bir çocuğun istismar edilmesi kabul edilemez. Hele ki dini anlamda mukaddes olan Hazreti Ayşe’yi buna alet etmek daha da acı bir durumdur. Bir an önce tüm hadiselerin aydınlanması için biz mücadele vereceğiz ve çocuğun hukuku yerde kalmayacaktır. Yasal mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir. Mağdur zaten çocuk, Akyazı’dayken 12 ama İstanbul Kasımpaşa’dayken 10 yaşındaki bir çocuk. Bir çocuğun bu yapılan eylemleri anlayabilmesi biraz zaman alır. Tamamen dini kaygılarla, din üzerine bir hayal dünyasıyla yaşadıklarını anlamayabilir. Fakat burada yaşadıklarını ilk başta kendine bile anlatabilmesi güç olmuştur” ifadelerini kullandı.

 

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın