Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 33° Adapazarı
Sabah
04:15
Öğle
13:09
İkindi
17:01
Akşam
20:13
Yatsı
21:46

İHTİYAÇ SAHİBİ 25 AİLEYE KUZİNE SOBA DAĞITILDI

Erenler Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca, 25 ihtiyaç sahibi aileye kuzine soba dağıtıldı

Haberler/YAŞAM
17.02.2014
Haberi Yazdır
İHTİYAÇ SAHİBİ 25 AİLEYE KUZİNE SOBA DAĞITILDI

Erenler Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca, 25 ihtiyaç sahibi aileye kuzine soba dağıtıldı. İhtiyaç sahibi bir aileye kuzine sobasını teslim eden Kaymakam Mızrak, ufak bir yardımla bile ihtiyaç sahiplerinin hayatlarında birçok şeyin değişebildiğini söyledi.

Erenler Kaymakamı Mehmet Mızrak, Erenler Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Lale Altun Düzcan ile köydeki bir aileye sobalarını teslim etti. Kaymakam Mızrak, ailenin banyo ve mutfak malzemesi ihtiyacını da tespit ettiklerini ve bu sorunları da en kısa sürede halledeceklerini belirtti.

İdarecilerin görevinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmak olduğunu belirten Kaymakam Mızrak, fırsat buldukça evleri gezerek bu amaca ulaştıklarını söyledi.

Erenler Kaymakamı Mehmet Mızrak kuzine sobayı teslim ettiği evin hanımına “Kuzine sobayla ne yaparsınız?” diye sordu. Evin hanımından, “Ekmeğimizi, çayımızı ve yemeğimizi yaparız, banyo suyumuzu kaynatırız, her şeyimizi onunla yapabiliriz” cevabını alan Kaymakam Mızrak, “Kuzine soba köy evlerimizin birinci ihtiyacı, başka ihtiyaç sahibi bulduğumuzda onların da ihtiyaçları giderilecektir. Bugünkü ev ziyareti bir ailenin sorunlarını çözdü” dedi.


https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın