Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:44
Öğle
13:13
İkindi
15:39
Akşam
18:02
Yatsı
19:26
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

Güdü O işçiyi Böyle Savundu

DEVA Partisi Hendek İlçe Başkanı Fatih Güdü, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu tarafından iş akdine son verilen belediye çalışanı ile ilgili bir basın açıklamasında bulundu.

Haberler/GÜNCEL
18.01.2021
Haberi Yazdır
Güdü O işçiyi Böyle Savundu

İşte, DEVA Partisi Hendek İlçe Başkanı Fatih Güdü'nün yayımladığı o açıklama...

"Belediyemizce işten çıkartılan personel ile ilgili değerlendirmedir."

Sayın başkanımız belediye meclis toplantısında yaptığı açıklamada belediyelerin siyaset yapma yeri olmadığını ve siyaset yapmak isteyen kişilerin istediği mecrada siyaset yapabileceğini belirtmiştir. Bununla birlikte gördüğüm ve öğrendiğim kadarı ile ilgili personelin yapmış olduğu açıklama herhangi bir sosyal medya mecrasında yapılmamış olup WhatsApp üzerinden yapmış olduğu bir yazışmadır. Bununla beraber yine belirtildiği üzere yaptığı işten sorumlu olup kendisine verilen işi yapmadığına dair hiç bir ifade bulunmamaktadır.

Yani hangi siyasi düşüncede olursa olsun verilen işi yapmakla yükümlüdür denmekte fakat işten çıkarılan vatandaşımızın verilen işi yapmadığına veya eksik yaptığına dair hiç bir açıklama bulunmamaktadır. Belediye siyaset yapma yeri değildir denmiş lakin ilgili arkadaşımız tamamen siyasi nedenlerle işten çıkarılmıştır. Keza merak ettiğim bir diğer konu ise belediye çalışanları tarafından aynı hassasiyet cumhur ittifakı lehine yapılan paylaşımlar ile alakalı da aynı tepki verilecekmidir? Eğer verilmeyecek ise yapılan "Belediye siyaset yapma yeri değildir" açıklaması "Belediye bizim işimize gelmeyen siyaseti yapma yeri değildir" şeklinde düzeltilmelidir.

Saygılarımla...

Fatih GÜDÜ
DEVA Partisi Hendek İlçe Başkanı

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın