Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
05:50
Öğle
12:47
İkindi
15:41
Akşam
18:10
Yatsı
19:29

GELECEK GÜZEL GÜNLER ADINA

Kaynak: Adatavır Haber Ajansı
Yazarlar/Köşe Yazısı
03.10.2020
Yazıyı Yazdır

Birlik, beraberlik ve dayanışmanın, Adapazarı’na aidiyet duygusunun aşılanması konusunda her türlü fırsatı değerlendiren ve vatandaşlarla iç içe çalışmalar sürdüren Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu son zamanlarda sıkça değindiği dayanışma duygusunu, bu kez de ticaret üzerinden vermek istediği aşikâr. Geçtiğimiz günlerde Dar Sokak ve Katlı Pazar gibi yerlerde ziyaretler yapan esnaf ve vatandaşlarla uzun uzun sohbetler gerçekleştiren Başkan Mutlu Işıksu, “Bereket ve kardeşliği önceleyen kıymetli esnafımızın morali hep üst seviyede olsun diye onları destekleyecek çalışmalar yaparak, ticaret şehri Adapazarı’mızın potansiyelini birlikte değerlendirelim istiyoruz. Dayanışma ve istişare kültürünü güçlü tutarak esnafımızla gece gündüz bir ve beraber olmaya devam edeceğiz.” sözleriyle ekonomik anlamda zor günler geçiren esnaflarımızın yanında olduğunu göstererek desteklerini de ifade etmişti.

Özellikle şehrimizin tarihine bakıldığında, şehir ruhuna sirayet eden kardeşlik duygusunun en güzel örneklerini yine bu şehrin esnaf ve vatandaşlarının sergilediği görülmektedir. Esnaf kültürü, Sakarya’nın sorunlarını görmek ve çözmek konusunda her zaman şehrin yöneticilerine ışık tutmuştur. Bu nedenle şehre fayda sağlamak, sorunları analiz etmek ve çözmek isteyen yöneticilerin, idarecilerin ilk olarak yönünü çevireceği yer esnaflar olmalıdır. Başkan Işıksu’nun da sorunları analiz etmede doğru yolda ilerlediğini söyleyebiliriz. Adapazarı Belediye Başkanı’nın göreve geldiği günden itibaren en büyük ilkesi, vatandaşlarla yakın ilişkiler kurarak sorunları en aza indirmek ve en güzel hizmetleri sunabilmek olmuştur. Yine bu ilkesini, “Bereket ve kardeşliği önceleyen kıymetli esnafımızın moralini hep üst seviyede tutup, onları destekleyecek çalışmalar yaparak, ticaret şehri Adapazarı’mızın potansiyelini esnaflarla birlikte değerlendirdiğini söyleyebiliriz. Bunu da dayanışma ve istişare kültürünü güçlü tutarak esnafımızla gece gündüz bir ve beraber olmaya devam etmesinden anlıyoruz.

Tarihi Uzunçarşı ve Yenicamii’de esnaflarına da ziyaretlerde bulunan Işıksu, Adapazarı’nda mutlu ve huzurlu bir atmosferin hakim olmasının, kendisinin de dahil herkesin işini en iyi şekilde ve dürüstlüğü esas alarak yapmasıyla gerçekleşeceğine inanan ve bu sayede işlerin daha bereketli olacağı görüşündeki Adapazarı Belediye Başkanı, “Her sokağında dürüst ticaretin, bereketin, kardeşliğin ve dayanışmanın izleri olan, çok sevdiğimiz Adapazarı’mıza olan aidiyeti kıymetli esnafımızla, hemşerilerimizle, hep birlikte daha da güçlendireceğiz. Fiziki mesafeler olmak zorunda ancak gönüllerimiz sımsıkı sarılacak. Adapazarı’mızı ve birbirimizi seversek, moralleri yüksek tutarsak güzel günler çok daha yakın olacak.” diyerek gelecek güzel günleri müjdeledi. Sayın Başkan’a yüksek enerjisi ve dinamizmi için Adapazarı ve Sakarya halkı adına çok teşekkür ederiz.

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın