Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:44
Öğle
13:13
İkindi
15:39
Akşam
18:02
Yatsı
19:26
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

Ferizli karanlığa gömüldü!

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Ferizli İlçe Başkanı Kemal İlter, SEDAŞın Ferizlide elektrik tasarrufu adı altında sokakları karanlığa gömdüğünü belirterek Ferizli Belediyesinin konuyla ilgilenm

Haberler/GÜNCEL
27.12.2012
Haberi Yazdır
Ferizli karanlığa gömüldü!
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Ferizli İlçe Başkanı Kemal İlter, SEDAŞ’ın Ferizli’de elektrik tasarrufu adı altında sokakları karanlığa gömdüğünü belirterek Ferizli Belediyesi’nin konuyla ilgilenmediğini söyledi.

CHP Ferizli İlçe Başkanı Kemal İlter, son dönemde tasarruf adı altında Ferizli’de çoğu sokak ve mezarlık yolundaki elektrik lambalarının kapatılmasına tepki gösterdi. Vatandaşların karanlık ve izbe sokaklarda yürümek zorunda bırakıldığını belirten İlter,” Ferizli’de var olan aydınlatma sorununu daha önce de belirtmemize rağmen görüyoruz ki bugün hala konu çözüme ulaşmamıştır.”

FERİZLİ BELEDİYESİ KONUYA TAMAMEN DUYARSIZ

Ferizli Belediyesi’nin vatandaşın karanlığa gömülmesine ses çıkarmadığını ve hiçbir şey yapmadığını söyleyen Kemal İlter,” SEDAŞ(Sakarya Elektrik Dağıtım Şirketi), Sakarya’nın tüm ilçe, mahalle ve köylerinde sokak lambalarında ve mezarlıklarda elektrik kısıtlamasına gitmiş, önceden 50 metrede bir olan sokak lambalarını 200 metrede bir yanar hale getirmiş veya tamamını iptal etmiştir. Mezarlıklarda ise tüm aydınlatmalar iptal edilmişti. Gerekçeleri ise bedava elektrik yok; sokağını aydınlatacaksan, mezarını aydınlatacaksan sayaç takacaksın, bedava ışık yok. Özel sektör adamın ölüsünden de dirisinden de para kazanacak. Peki, Ferizli’nin sokakları karanlığa gömülmüşken Ferizli Belediyesi ne yapıyor, hiçbir şey.”sözlerini ifade etti.

8 AYDIR BAZI SOKAK LAMBALARI YANMIYOR

İlter,” Ferizli İstiklal Mahallesi’nin deprem konutlarında ada 1. Sokağın lambaları 8 aydan bu yana yanmıyor. Mahalle sakinlerimiz konuyla ilgili bizlere başvurarak konuyu dile getirmemizi, yetkililere duyurmamızı istemişti. Tarafımızdan defalarca yetkili kurum aranmış olmasına rağmen bugün konu hala bir çözüme ulaşmamıştır. Belirtilen mahallenin toprak altı kablolarının arızalı olmasından dolayı elektrikli tüm ev eşyalarının zarar gördüğü de tarafımıza bildirilmiştir.”dedi.

ÖLÜSÜNDEN PARA DİRİSİNDEN PARA, NEREDE SOSYAL DEVLET, DİN-İMAN MUM YAK ARA

İlter açıklamasının devamında yer üstü ve yer altı zenginliklerini özel sektöre satan iktidara yüklenerek,” CHP Ferizli İlçe Başkanı olarak benim SEDAŞ’a diyeceğim tek lafım yok ama devletin yaptığı elektrik santrallerini özel sektöre satan sonra da sokağını mezarlığını karanlığa gömen AKP iktidarına ve onun yerel yöneticilerine bu uygulama karşısında söylenecek hiçbir söz yok mu. Elbette var. Bu iktidar insanın ölüsünden de dirisinden de para alınmasına ses çıkarmaz. Yerin üstünde ne varsa satıldı sıra yerin altında yatan ölülerimizin başlarında bir tek lambanın yanmasının elektrik giderini de karşılayamaz duruma geldi. Ne yapalım, bu iktidarı benim bu garip halkım başa getirdi. Ölünde para dirinde para. Nerede sosyal devlet, din - iman mum yak ara. SEDAŞ yetkililerine ve Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk’a halkımız adına bizden duyuru: Gün ola Harman ola!”


https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın