Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
03:24
Öğle
13:07
İkindi
17:06
Akşam
20:41
Yatsı
22:31

Esnaflar Büyük Mağduriyet İçinde

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Adapazarı Belediyesinin tanıtımı yapılarak açıklanan Ada Hayat projesinin Hilmi Kayın İş Merkezinde ticaretini sürdüren esnaflar için büyük bir mağduriyet olduğunu belirtti.

Haberler/GÜNCEL
24.05.2022
Haberi Yazdır
Esnaflar Büyük Mağduriyet İçinde

Hak edilen tahliye

Dikbayır, yazılı olarak yaptığı açıklamada Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işuksu'ya seslenerek "2022 yılı sonuna kadar ticari faaliyetlerini sürdürmeleri için gerekli anlayışı hak ettiklerini ve tahliye tarihinin ertelenmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.
Dikbayır açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "

Sayın Valim,

Yaklaşık iki aydır şehrimizin gündemini meşgul eden ve Adapazarı Belediyesi tarafından tanıtımı yapılarak kamuoyuna açıklanan Ada Hayat projesi,  Hilmi Kayın İş Merkezi’nde ticaretini sürdüren esnaflarımız için bir mağduriyet projesine dönüşmüştür. Uzun süredir ekonomik sıkıntılarla boğuşan, pandemi süreci ile birlikte nefes alamaz hale gelen esnaflarımız, 1 Nisan 2022’de projenin  açıklanmasının ardından bir darbe daha yemiş ve ekmeklerinden olma tehlikesiyle karşı karşıya kalmışlardır. Kendilerine yapılan tebligatla işyerlerini 15 gün içinde boşaltmaları istenmiş ve maalesef ticaretlerini sürdürebilmeleri için herhangi bir alternatif çözüm üretilmemiştir. Esnaflarımızın sesini duyurmak adına yaptığım görüşmeler sonucunda, amaçlarının zorluk çıkarmak olmadığına ancak ticaretlerine alternatif üretebilmeleri için zamana ihtiyaç duyduklarına şahit oldum.

Bu sebeple, yıllardır ekonomik krizle mücadele eden esnafımızın, en azından 2022 yılı sonuna kadar ticari faaliyetlerini sürdürmeleri için gerekli anlayışı hak ettiklerini ve tahliye tarihinin ertelenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Konu ile ilgili göstereceğiniz anlayış ve çaba için şimdiden teşekkür ederim" diye belirtti.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın