https://www.instagram.com/mervekaykisizofficial/
https://www.instagram.com/vatan_oto_garage/
Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
04:53
Öğle
13:05
İkindi
16:44
Akşam
19:38
Yatsı
21:01

ENGELSİZ SAKARYA

Kaynak: Adatavır Haber Ajansı
Yazarlar/Köşe Yazısı
07.11.2020
Yazıyı Yazdır

Günlük yaşamın düzenlenmesi, kontrol altına alınmasıyla ilgili kararlar ve hizmetler yerel yönetimlerin sorumluluğu altında yürütülürken günlük yaşama ilişkin sunulan her hizmetin tüm topluma hitap etmesi ve tüm topluma erişilebilir kılınması gerekir. Yerel yönetimlerin yürüttüğü sosyal hizmet politikalarının hepsi sağlık, güvenlik ve huzur ortamı oluşturmada, topluma olanak sağlamalı ve toplumun sosyal sorunları doğru tanınarak, incelenerek faaliyetlerin sürdürülmesi, sosyal ortama katılımda önemli bir rol oynayacaktır.

İşte tam da bu noktada Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından “Karaman Engelsiz Millet Bahçesi” sosyal farkındalık ilkelerinin gözetilerek ve toplumda hatırı sayılır bir parçası niteliğinde ki engelli vatandaşların, sosyal çevreye kaynaştırılması anlamında şehre değer katacak, sosyal yatırımlara dikkat çekecek bir proje hayata geçirildi. Engelli vatandaşların sorunlarına çözüm üretmek, yaşam kalitelerini yükseltmek, toplumsal sosyal yaşama daha aktif katılımlarını sağlamak ve engellilik konusunda toplumsal duyarlılığı arttırmayı hedefleyen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “19 bin metrekarelik alan üzerinde hayata geçirilen projemizin içerisinde kafe-restoran, çocuk oyun alanları, basketbol sahası, şehir mobilyaları, yürüyüş ve koşu yollarının yanı sıra yeşil alanlar yer alıyor. Engelli vatandaşlarımızın da rahatlıkla vakit geçirebileceği şekilde tasarladığımız proje inşallah beğeni toplayacak ve sosyal yaşamın yeni adreslerinden biri olacak. Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizi geleceğe hazırlamak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Sakarya bırakmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadeleriyle projenin amacını belirtti.

“Karaman Engelsiz Millet Bahçesi” engelli bireylerle, toplumun kaynaştırılması adına köprü niteliği görmektedir. Özellikle akranları olmak üzere toplum tarafından kabul görmeyen engelli vatandaşlar, projenin sunduğu hizmetler sayesinde onlara sunulan hizmetten faydalanabilme ve toplumda bir birey olduklarını fark edebilme, içe dönük yaşamı terk etme konusunda önemli bir aşama kat edecek. Bu anlamda Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin, engelli bireyleri, sosyal ve kültürel alanlarda desteklemesi, engelli vatandaşları kucaklamaları ve onları toplumun bir parçası olarak görmeleri, yöneticilerin üzerine düşen görevi eksiksiz yapmaları, toplumdaki dengeyi ve huzuru devamlı kılmaya yönelik hizmetlerle topluma, vatandaşa örnek teşkil etmektedir. 

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın