Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
06:40
Öğle
13:15
İkindi
15:49
Akşam
18:12
Yatsı
19:35

Emeklilerimizin Sesini Duymuyorlar

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş ve CHP heyeti, Türkiye Emekliler Derneği Sakarya Şubesini ziyaret ederek, talep ve beklentilerini dinledi.

Haberler/GÜNCEL
13.01.2022
Haberi Yazdır
Emeklilerimizin Sesini Duymuyorlar

Cumhuriyet Halka Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, STK’lardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Gönül İrşi, Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Kadanalı, Serdivan İlçe Başkanı Atilla Karahan, CHP Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Şaban Koludra, Türkiye Emekliler Derneği Sakarya Şubesini Ziyaret Ederek Başkan Sinan Turan Ve Dernek Üyeleriyle Görüş Alışverişinde Bulundu. 

Emeklilerin Taleplerini Dinleyen Başkan Keleş, “Emeklilerimiz Ciddi Sıkıntılar Yaşıyor. Maaşlarının Çok Düşük Olması Yaşam Standartlarını Çok Fazla Düşürüyor. Emeklilerimizin Bizlerden Talepleri Şu Şekilde;

-Her Yıl Yakacak Yardımı Yapılması, 

-Vergi İadesi Uygulamasının Yerine Getirilen Ek Ödeme Oranının Yüzde 10’a Çıkarılması 

-Bayramlarda Verilen İkramiyenin Bir Maaş Olarak Düzenlenmesi. 

-Emekli Maşlarının En Az Asgari Ücret Düzeyinde Olması. Emeklilerimizin Bu Taleplerinde Haklılar Ve Bizlerde Sonuna Kadar Yanlarında Ve Destekçi Olacağız” Dedi.

Emeklilerin Taleplerini Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Ve Milletvekillerine İleteceklerini İfade Eden Başkan Keleş, “Mevcut İktidar Her Kesime Olduğu Gibi Emeklilerimize De Kulaklarını Tıkadı. Beklentilere Yanıt Veremiyorlar. Emeklilerimiz, Aldığı Düşük Maaş İle Geçinmeye Çalışıyor. Emeklilerimiz, CHP İktidarında Hak Ettikleri Değeri Görecekler” Şeklinde Konuştu.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın