Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 31° Adapazarı
Sabah
05:19
Öğle
12:54
İkindi
16:15
Akşam
18:55
Yatsı
20:14

Ekrem Yüce, ÇAYKUR'da Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, ÇAYKUR'da Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı. Atama kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Haberler/GÜNCEL
25.01.2020
Haberi Yazdır
Ekrem Yüce, ÇAYKUR'da Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atamalar hakkındaki kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı.

YÜCE, ÇAYKUR'DA YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNE ATANDI
Atamalar kapsamında  233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8. maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2. ve 3. maddesi gereğince Ekrem Yüce, ÇAYKUR'da açık bulunan yönetim kurulu üyeliğine atandı.

Yüce'nin yönetim kurulu üyeliğine atanmasıyla ÇAYKUR'da yönetim kurulu üye sayısı 5'e yükselirken yönetim kurulunda 2 boş kadro kaldı.

2003 ile 2011 yılları arasında da ÇAYKUR Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdür görevinde bulunduktan sonra 7 yıl DOKAP Başkanlığını yapan Ekrem Yüce, 25 Ekim 2018 tarihinde Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle 2. kez Çaykur Genel Müdürü ve Yönetim kurulu Başkanlığına getirilmiş, ancak kısa bir zaman sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterilmişti.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem Yüce, 10 aydır bu görevi yürütüyor.

Yüce'nin de yönetim kurulu üyeliğine atandığı ÇAYKUR'da Yönetim Kurulu Üyeleri Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Pınarbaş, İsmail Soba ve Ali Kemal Yıldız'dan oluşuyor

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın