Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
05:29
Öğle
12:52
İkindi
16:05
Akşam
18:40
Yatsı
19:59
https://api.whatsapp.com/send?phone=905538544835

Ekonomik paket iş dünyasını motive edecektir

SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Karayaka, Ekonomik Reform Paketine yönelik yaptığı açıklamada, "Ekonomi reform paketinde fiyat istikrarının sağlanması istihdamın desteklenmesini olumlu buluyoruz" dedi

Haberler/EKONOMİ
12.03.2021
Haberi Yazdır
Ekonomik paket iş dünyasını motive edecektir

Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Karayaka Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ekonomik Reform Paketine ilişkin bir açıklama yaptı. Karakaya yaptığı açıklamada, "Bugün Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan ekonomi reform paketinde fiyat istikrarının sağlanması istihdamın desteklenmesi özellikle bütçenin disipline edilmesi ve harcamaların kontrol altına alınmasına yönelik adımları olumlu buluyoruz.

VERGİ MUAFİYETİ
İş dünyası olarak bizler de bu kararlar doğrultusunda üzerimize düşeni yapacağız. 850 bin küçük esnafın gelir vergisinden muaf tutulması kararı ise bizleri daha çok motive edecektir. Bununla birlikte enflasyonun tek haneli rakamlara inmesini destekliyoruz ki büyümemiz buna bağlı olacaktır yüksek faiz oranlarının da düşürülmesi gerektiğini düşünüyoruz.

İSTİKRAR VE GÜVEN VURGUSU
Ekonomi Reform Paketi yatırım üretim istihdam ve ihracat konuları temelinde bir büyüme ile ekonomiyi arzu eden hedeflere ulaştırmak için alınan tedbirler paketi olarak değerlendirilebilir. Bu aşamada özellikle istihdam açısından inşaat sektörü önemli bir rol oynayacaktır. İstikrar ve güven vurgusu yabancılarla birlikte reel sektörün yatırım şevkini artıracaktır" ifadelerini kullandı.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın