Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
03:24
Öğle
13:07
İkindi
17:06
Akşam
20:41
Yatsı
22:31

Dünya Kadınlar Günü

Kaynak: Adatavır Haber Ajansı
Yazarlar/Köşe Yazısı
08.03.2022
Yazıyı Yazdır

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Anneler, öğretmenler, ev hanımları, memurlar, işçiler, iş kadınları, öğrenciler, kısaca herkesin, Dünya Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun.

Bakanlık yapan kadından, tarlada çapa yapan kadına kadar.

 Kadın toplumun temel taşıdır. Aynı zamanda, toplum içerisinde sağlıklı bireylerin yetiştirilmesinde annelerin, kadınların rolü oldukça büyüktür. Sonuçta tüm kadınlar analık iç güdüsü ile her şeye kol kanat gerip, iyi bir gelecek için çabalar.

Toplum içerisinde, kadınların eğitim seviyesi ne kadar yüksek olursa, yetiştirmiş oldukları bireylerin seviyesi de o denli yüksek olur ve medeniyet seviyesi de toplum içerisinde yükselmiş olur.

Kadınların ekonomik güce sahip olmaları, ev kadınlığı dışında meslek sahibi olmaları en önemli faktördür. Ekonomik bağımsızlık bir kadın için en önemli güçtür, kuvvettir. Bu sayede kadınlar ailede, işte, toplumda daha fazla söz sahibi olacaktır. O zaman kısaca diyebiliriz ki kız çocuklarımızın eğitim ve öğretimine daha çok önem vermeli ve onları ellerinde altın bir bilezik olacak şekilde meslek sahibi yapmalıyız. Dolayısıyla, kadınların daha fazla söz sahibi olması, toplumda daha fazla kendilerini ifade edebilmeleri şeklinde özetleyebiliriz.

HEPİMİZİN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN….

Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın