Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 23° Adapazarı
Sabah
03:24
Öğle
13:07
İkindi
17:06
Akşam
20:41
Yatsı
22:31

Davranışsal İktisat Çerçevesinde Kripto Para Ekosistemi

Sakarya Üniversitesi Muhasebe ve Finans Araştırma ve Uygulama Merkezi (MUFAM) tarafından düzenlenen söyleşilere konuk olarak bu hafta Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinden Dr. Orhon Can Dağtekin katıldı.

Haberler/EKONOMİ
10.06.2022
Haberi Yazdır
Davranışsal İktisat Çerçevesinde Kripto Para Ekosistemi

Sakarya Üniversitesi Muhasebe ve Finans Araştırma ve Uygulama Merkezi (MUFAM) haftalık seminerlerine bu hafta da devam etti. Mustafa Çalışkan moderatörlüğünde 8 Haziran Çarşamba günü gerçekleştirilen etkinlikte Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinden Dr. Orhon Can Dağtekin, "Davranışsal İktisat Çerçevesinde Kripto Para Ekosistemi" üzerine konuştu.

Davranışsal iktisatın, ana akım iktasata nasıl bir eleştiri getirdiğinin üzerinde durulan sunumda kripto parada bireylerin tüketimi, tasarrufu nasıl etkilediği hakkında konuşuldu ve bu tür piyasalara insanların neden ilgi duyduğu anlatıldı.

Çevrim içi gerçekleşen söyleşide Dr. Dağtekin, davranışsal tarafa vurgu yaptığın için Carl Sagan’ın Kozmos kitabından alıntılama yaparak, “Birbirimize karşı sorumluluğumuzun ve evrende ayrıcalıklı konumumuzun, kendimize atfettiğimiz öneme dair eleştirisi bence iktisata dairde birazcık perspektif taşıyor ki kendimizi merkez olmaktan çıkartıp davranışsal iktisatın zaman zaman konu ettiği toplumu, sosyal faydayı, başkalarını düşünmeyi ve kısa vadeli zengin olmaktan ziyade geleceğe odaklanmanın daha önemli olduğunu bilelim.” Dedi.

Katılımcı Dr. Orhon Can Dağtekin söyleşiye soruları cevaplayarak devam etti.

https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın