Radyo Mega Play Radyo Mega Pause
havadurumu 31° Adapazarı
Sabah
04:19
Öğle
13:09
İkindi
16:59
Akşam
20:09
Yatsı
21:41

DANIŞTAY, BALLIKAYA BARAJI PROJESİNDE YÜRÜTMEYİ DURDURDU

Sakaryanın Akyazı ilçesi Ballıkaya köyünde inşaatına başlanılan ve kamulaştırmaların bir kısmı tamamlanan Ballıkaya içme suyu barajı projesinde Ankara Danıştay 6

Haberler/YAŞAM
18.02.2014
Haberi Yazdır
DANIŞTAY, BALLIKAYA BARAJI PROJESİNDE YÜRÜTMEYİ DURDURDU

Sakarya’nın Akyazı ilçesi Ballıkaya köyünde inşaatına başlanılan ve kamulaştırmaların bir kısmı tamamlanan Ballıkaya içme suyu barajı projesinde Ankara Danıştay 6. Dairesi yürütmeyi durdurma kararı aldı.

Köylü bir vatandaş adına Av. Savaş Barış Peker ve Av. Sinan Yılmaz'ın Ballıkaya barajı için alınan acele kamulaştırma kararının iptali için Danıştay 6. daireye yürütmeyi durdurulması talepli iptal davası açılmıştı. Danıştay bir yıl sonra yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Bu ay tebliğ olunan karara göre şantiyede çalışmaların durması gerekiyor. Alınan bilgilere göre bu büyüklükteki bir projeyle ilgili Türkiye çapında ilk defa yürütmeyi durdurma kararı çıktı.

DSİ'NİN KARARA İTİRAZ ETMESİ BEKLENİYOR

Öte yandan düşük kamulaştırma bedellerinden ötürü rahatsızlık duyan köylüler, Ankara Danıştay 6. dairesinin vermiş olduğu karar ile tekrar umutlandı. Av. Savaş Barış Peker, “Geçte olsa adalet adına doğru bir şeylerin yapıldığını görmek bizi sevindirdi. Bu karar köy halkı adına da sevindirici bir karardır" dedi.


https://www.youtube.com/channel/UCSufWlcrnTnTZHYqFTUvTLw
Yorumlar 0
Bu habere ilk yorumu siz yapın